Partizanovo dete sija na Čairu! Štulić zakucao Spartak i sebe lansirao u vrh liste strelaca Superlige!

19:10

0

Radnički ubedljiv u Nišu

6212811d40514-0MAR51 - Copyright MN Press

U 12. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije niški Radnički je savladao Spartak rezultatom 3:0 i naneo mu četvrti uzastopni poraz u prvenstvu.

Subotičani su bili ravnopravan rival do 34. minuta. Krenula je tada kontra domaćina, Nikola Štulić i Sava Petrov su kombinovali, lopta je došla do Stefan Dimića koji je utrčao u kazneni prostor, izdržao duel sa Đurasovićem i udarcem po zemlji matirao golmana Manojlovića - 1:0.

Ubrzo su Nišlije mogle da dupliraju prednost, Petrov je sa leve strane idealno centrirao, a Stefan Cvetković na drugoj stativi šutirao glavom i promašio gol iz neposredne blizine.

U 60. minutu Nikola Štulić je približio Radnički trijumfui majstorskim potezom. Udarcem sa ivice kaznenog prostora zakucao je loptu pod prečku za 2:0.

Petrov je bio u prodoru sa leve strane kada ga je Đurasović faulirao u kaznenom prostoru. Dosuđen je penal, a Štulić bio precizan sa 11 metara, devetim golom u sezoni se izjednačio na prvom mestu liste strelaca sa Badamosijem iz Čukaričkog za konačnih 3:0.