Radnički od očaja od sjaja! Marjanović i Štulić režirali preokret, kartoni obeležili okršaj u Nišu (VIDEO)

20:02

0

Nestvaran preokret na Čairu

20220216mmStulic08 - Copyright MN Press

Fudbaleri niškog Radničkog prekinuli su seriju poraza na gostovanju Radniku, a sada su potvrdili bodove osvojene u Surdulici i to nakon neverovatnog preokreta u duelu sa kruševačkim Napretkom 3:2 (1:2).

Posle šest minuta igre na niškom Čairu, po domaćina ništa nije išlo kako su navijači priželjkivali. Crveni karton Jamkama u trećem minutu, pa pogodak iz kaznenog udarca za Krstića, nagovestila su zanimljiv okršaj.

Tek što su Kruševljani krenuli sa polovine, ponovo su stigli do pogotka, a precizan je bio Bastajić.

Međutim, u 12. minutu meča, Aksentijević se žalio na udarac u predelu vrata, a sudija je rešio da pregleda snimak, pa je ubrzo pokazao crveni karton i Nebojši Bastajiću. Tada je na Čairu krenula da se menja situacija.

Razigrao se domaćin i igrao na polovini Napretka, nizale su se opasne prilike, a jednu je realizovao Marjanović u 28. minutu.

Nagovestile su Nišlije zanimljiviji nastavak, a već u 55. minutu, takođe preko Marjanovića, stigli su do izjednačenja. Ekipa Saše Mrkića se za sve pitala, te je bilo pitanje kada će doći do pogotka, a Nikola Štulić je rešio pitanje pobednika.

U poslednjih deset minuta, Radnički je uspeo da se obrani, pa su se sada izjednačili na tabeli sa beogradskim Partizanom.

U istom terminu večeras igrali su i Spartak iz Subotice sa ekipom TSC-a, a taj meč okončan je bez golova, 0:0. Tim iz Bačke Topole je sa osvojenim bodom uspeo da sačuva priključak za vodećom Crvenom zvezdom i ekipom Novog Pazara.