18:04

0

Simić je u samoj završnici prvog poluvremena "vezao" dva žuta kartona

Veljko Simić - Copyright MN Press

Fudbaleri Vojvodine su upisali treći remi u svojoj šestoj utakmici u novoj sezoni Superlige Srbije. Na stadionu "Karađorđe", protiv Mladosti iz Lučana je bilo 1:1, mada je tim Milana Rastavca polovinu meča odigrao sa desetoricom. I tako je vezao drugi remi.

U završnici prvog poluvremena, Veljko Simić je dobio drugi žuti karton. Prvo je zbog koškanja sa Milanom Bojovićem u 41. minutu dobio javnu opomenu, a onda i drugu zbog starta. Od tada je Vojvodina bila baš oslabljena.

Ipak, u 56. minutu pogodio je Nemanja Nikolić sa bele tačke, a pre toga je nasjtrožu kaznu iznudio Iv Baraj. Samo 12 minuta kasnije, iskusni Bojović je sačekao loptu i pogodio pored dva protivnička igrača.

Takođe, pred početak utakmice, održan je minut ćutanja kao znak počasti prema nedavno preminulom bivšem treneru Vojvodine Milanu Đuričiću.

Treba reći i da će sav prihod od prodaje ulaznica biti prosleđen kao pomoć porodici preminulog navijača Dragana Glavića.

Nešto kasnije, u Ivanjici su se sastali Javor i Radnički 1923 i slavili su gosti iz Kragujevca. Jedini gol dao je Miloš Vidović.