Liverpulu prvi trofej u sezoni: Pao Siti u finalu Komjuniti šilda!

0

Jirgen Klop uspešniji od Pepe Gvardiole sa 3:1

liverpul - Copyright Tanjug/AP Photo/Frank Augstein)

Fudbaleri Liverpula stigli su do prvog trofeja u novoj sezoni.

Izabranici Jirgena Klopa slavili su u finalu Komjuniti šilda protiv Mančester siti sa 3:1.

Crveni su tako osvojili prvi trofej u sezoni, u 100. jubilarnom finalu Komjuniti šilda.

Iako je ovo bila prva zvanična utakmica za obe ekipe, viđen je odličan fudbal, dosta uzbuđenja, i na kraju je Liverpul zasluženo stigao do pobede nad velikim rivalom.

Klub sa Enfild Rouda je stigao prvi do vođstva, golom Arnaldo u 21. minutu.  Tako je završeno prvo poluvreme, a u nastavku je viđeno dosta uzbuđenja.

Prvo do izjednačenja stiže Siti u 72. minutu preko Alvareza, ali nakon intervencije VAR sobe.

Ponovo je sudija imao pune ruke posla u 82. minutu. Bila je to prelepa kontra Crvenih posle centrašuta Salaha Nunjez nije najbolje glavom šutirao, ali je pogodio u ruku odbrambenog igrača Sitija.

I ponovo je radio VAR, ovoga puta sudija Pouson je i lično želeo da se uveri u potonju odluku, pokazao je na belu tačku, a Salah je doneo erupciju oduševljenja navijačima tima iz Liverpula.

U četvrtom minutu nadoknade Nunjez je dibitantskim golom za Liverpul rešio sve dileme, posle odličnog ubacivanja Robertsona glavom je matirao Edersona za konačno slavlje.