20:28

0

Ukrajinci će igrati protiv Šturma, a Turci protiv ekipe Slovačko

Fenerbahče - Copyright Printscreen/Twitter/Batu Bozkürk

Fudbaleri Dinamo Kijeva eliminisali su Fenerbahče iz kvalifikacija za Ligu šampiona i u trećem kolu igraće protiv Šturma iz Graca. U prvoj utakmici odigranoj na neutralnom terenu u Poljskoj nije bilo golova. Večeras je bilo 2:1, posle produžetaka u Istanbulu.

Od 53. minuta Fener je ostao bez Ismaila Jukseka, koji je dobio drugi žuti karton, a već u 57. minutu bilo je 1:0 za goste. Vitalij Bujalski je bio strelac, a zatim je u 70. minutu Ener Valensija propustio priliku da izjednači sa bele tačke.

Ipak, u 89. minutu Atila Salaj je doneo izjednačenje, odnosno produžetke. Ipak, u 114. minutu Oleksandr Karavejev je postavio konačan rezultat.

Međutim, meč je obeležilo i skandiranje predsedniku Rusije, Vladimiru Putinu. To je bio "odgovor" navijača domaćina na radovanje gostiju posle gola.

Fener se sada seli u kvalifikacije za Ligu Evrope, gde će igrati protiv ekipe Slovačko.