Sevilja "gostovala" Totenhemu u Južnoj Koreji: Dmitrović branio celu utakmicu protiv Kejna i ekipe

16.07.2022

15:47

0

Srbin kapitulirao u petom minutu drugog dela igre

sevilja2 - Copyright Tanjug/AP

Na turneji po Dalekom istoku ukrstili su se putevi Sevilji i Totenhemu, koji su danas u Južnoj Koreji odigrali 1:1 na prijateljskom meču u Suvomu.

Precizan za Engleze bio je Hari Kejn u 50. minutu, dok je  Ivan Rakitić izjednačio 14 minuta kasnije.

Tanjug/AP

Oba srpska reprezentativca u španskom timu su dobila šansu da igraju. Golman Marko Dmitrović jedini je proveo 90 minuta na terenu, dok se Nemanja Gudelj našao na terenu u drugom delu igre.

Prvo poluvreme je bilo izjednačeno i odigrano u visokom ritmu uprkos činjenici da je to bio prvi predsezonski meč za oba tima. Italijan Antonio Konte tražio je od igrača da vrše visok pritisak na loptu Sevilje, pa su Španci imali velike probleme u organizaciji napada.

Englezi su imali očekivano veću podršku zbog Korejca Sona, ljubimca domaćih navijača.