Kvalifikacije za LŠ: Ferencvaroš demolirao srpski trio iz Tobola, Norvežani izbegli bruku na Farskim ostrvima!

20:28

0

Maribor ide dalje, Slovan prošao posle produžetaka

profimedia-0707137354 - Copyright Profimedia

U revanš meču prvog kola kvalifikacija Lige šampiona Ferencvaroš je bio ubedljiv protiv Tobola. Posle 0:0 u Kazahstanu, šampion Mađarske je kod kuće slavio 5:1 i plasirao se u drugo kolo.

Gosti, koje sa klupe vodi srpski trener Milan Milanović i čiji dres nose bivši fudbaler Partizana Zoran Tošić, ali i nekadašnji prvotimac Zvezde Dušan Jovančić i Miljan Vukadinović (Vojvodina), su brzo položili oružje pred raspoloženim domaćinom.

Napadač Adama Maluda Traore izveo je nekoliko sjajnih poteza, golovima i asistencijama omogućio je svom timu već polovinom poluvremena vođstvo od 3:0.

Nadu Tobolu da može do preokreta doneo je Sergejev u 23. minutu, odlično ga je proigrao Zoran Tošić za 3:1. Nekadašnji ofanzivac Mančester junajteda i moskovskog CSKA je u 72. minutu postigao pogodak koji je poništen zbog ofsajda, a dva minuta kasnije rezervista domaćih Fortjun Basi rutinski je realizovao šansu i povisio na  4:1. Isti igrač je u nadoknadi vremena postavio konačnih 5:1.

Klaksvik, predstavnik Farskih Ostrva u kvalifikacijama za Ligu šampiona, bio je na korak od senzacije u prvom kolu.

U revanš meču kod kuće protiv Bode/Glimta jurio je tri gola zaostatka iz prvog meča, na kraju, slavio je sa 3:1, a prvak Norveške je izbegao bruku.

Na poluvremenu Klaksvik je stekao dva gola prednosti, ko zna šta bi bilo u nastavku da Viktor Bonifaćije nije u 55. minutu pogodio iz penala i smanjio na 2:1.

U samom finišu Jakup Andreasen je posle kornera smestio loptu u rašlje, povisio na 3:1 i zakomplikovao situaciju. Gosti su ipak uspeli da sačuvaju mrežu i palsiraju se u narednu rundu.