Janković i Vešović demolirali Leh, Birmančević i Malme kroz islandsku dramu do drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona!

21:35

0

Ludogorec u Nikšiću overio prolaz, Šerif srećno izbacio Zrinjski

profimedia-0705417929 - Copyright Profimedia

Fudbaleri Karabaha pružili su sjajnu partiju u revanš meču prvog kola kvalifikacija Lige šampiona, trijumfom od 5:1 protiv Leha nadoknadili su gol minusa iz prvog duela u Poznanju (0:1).

Veliki doprinos trijumfu tima iz Azerbejdžana dali su bivši fudbaleri Crvene zvezde i Partizana Marko Vešović i Marko Janković. Utakmicu su ipak obeležili dvostruki strelac kadi Borhes i  Kolumbijac Kevin Medina, dva puta asistent i takođe strelac.

Odlično je počelo za prvaka Poljske, već u prvom minutu Kristofer Velde je doneo vođstvo svom timu, snažno je šutirao i loptu smestio pod prečku. Domaćin se brzo oporavio od šoka, u 14. minutu je na dodavanje Medine Kadi Borhes izjednačio na 1:1.

U finišu poluvremena Filip Ozobić je povisio na 2:1, da bi u nastavku usledila rapsodija Karabaha koji je 15 minuta pre kraja imao četiri pogotka prednosti i obezbeđen plasman u narednu rundu kvalifikacija.

Prošlosezonska senzacija grupne faze elitnog takmičenja Šerif srećno je došao do druge kvalifikacione runde. Pošto je u Mostaru u prvom meču igrao bez golova protiv Zrinjskog u revanšu u Tiraspolju domaćin je slavio minimalnu pobedu autogolom Igora Savića u 21. minutu.

Ludogorec je posle 2:0 u Razgradu, Sutjesku savladao i u Nikšiću (1:0), dok je Malme strepeo u Rejkjaviku iako je sredinom drugog poluvremena imao veliko i sigurno vođstvo, zahvaljujući, između ostalih, i potencijalnom srpskom reprezentativcu Veljku Birmančeviću koji je postigao izjednačujući gok u 34. minutu.

Doneo je švedski šampion pobedu od 3:2 na revanš sa Vikingurom, u 47. minutu uzvratne utakmice vodio je 3:1, ali su Islanđani do 74. minuta uspeli da poravnaju na 3:3 i tako unesu veliku neizvesnost u meč. Ipak, do poslednjeg sudijskog zvižduka nisu uspeli da postignu gol koji bi ih odveo barem u dodatnih 30 minuta.

Večeras su poznati još neki parovi drugog kola, tako se zagrebački Dinamo sastaje sa prvakom Severne Makedonije, ekipom Škupi, Karabah igra protiv Ciriha, HJK protiv Plzena, Ludogorec protiv Šamroka.