Zvezdina rapsodija na početku sezone! Šampionska četvorka, prvenci Kangve i Bukarija (FOTO, VIDEO)

19:50

0

Stanković nije mogao da računa na Pankova, Krstičića, Omoijuanfoa i Bena

Milan Pavkov - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde uspešno su započeli sezonu u kojoj je cilj odbrana duple krune. Večeras na stadionu "Rajko Mitić"ubedljivo su pobedili niški Radnički, sa čak 4:0 golovima Aleksandra Kataija, Milana Pavkova, kao i novajlija Kingsa Kangve i Osmana Bukarija.

Zanimljivo je i da je i Partizan juče slavio sa 4:0, protiv Javora, pa već imamo najavu zanimljive sezone.

Na našem najvećem stadionu viđen je odličan meč, a šansi je bilo ispred oba gola, i Milana Borjana i Marka Drobnjaka. Ali je domaćin svoje šanse koristio, a gosti ne.

Posebno je gost bio opasan posle uvodnog gola Zvezde, Aleksandra Kataija. Naime, u tim uvodnim trenucima, Zvezdin "Magiko" je iznudio prekršaj, zatim izveo slobodan udarac, posle kojeg je sviran i penal. I to je uspešno realizovao. Nešto je branio i Borjan, a Sava Petrov je dva puta pogodio stativu. Na drugoj strani, Mirko Ivanić je u dva navrata pogodio prečku.

I kada je ekipa Tomislava Sivića propustila šanse, sve su to kaznili Kangva i Pavkov, u samo šest minuta. U 25. je bilo 2.0, a u 31. i 3:0. Dalji tok utakmice bio je idealan za branioca titule. Prvih 45 minuta su okončali sa 3:0, a onda je na samo startu nastavka bilo i 4:0.

Već tada je bilo jasno da je pitanje pobednika rešeno, mada se gosti nisu predavali, ali je prednost bila prevelika. To je bila prilika da oba trenera naprave više izmena, pa su tako u redovima domaćina šansu dobili mladi Stanković, Lučić i Leković.

Inače, Stanković nije mogao da računa na Radovana Pankova, Nenada Krstičića, Ohija Omoijuanfoa i El Fardu Bena.

U narednom kolu, Zvezda će biti domaćin Kolubari, dok će Nišlije ugostiti Partizan.

Dešavanja sa našeg najvećeg stadiona mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

KRAJ UTAKMICE!

87. minut - Ušao je Mustafa u kazneni prostor, ali je otišao suviše udesno.

81. minut - U Radničkom izmena. Ušao je Savić, a izašao Jovičić. Stanković je dao šansu mlađima, Stankoviću, Lučiću i Lekoviću. Izašli su Katai, Ivanić i Gobeljić.

71. minut - Izašli su Pavkov i Bukari, a ušli Mustafa i Sanogo. Takođe, ušao je Mesarović, a izašao DImić.

69. minut - Pejovića je lopta pogodila u ruku. Sa ivice kaznenog prostora šutirao je Kanga, ali samo pogodio živi zid.

66. minut - Pavkov je bio u ofsajdu.

58. minut - Ušli su Tomić i Štulić u timu Radničkog. Izašli su Jovanović i Petrov.

55. minut - Pokušao je i Aksentijević, ali bez gola. Borjan je odbranio.

52. minut - Posle akcije Kataija i Bukarija, ubacio je novajlija loptu u mrežu. Usledila je VAR provera i gol je ponipšten.

47. minut - GOL! Pogodio je i Bukari!  Kao i Kangva, i Bukari je došao u ovom prelaznom roku. Povela je Zvezda sa 4:0.

Sivić je umesto Mićibućija uveo Sašu Marjanovića. Stanković nije menjao.

KRAJ POLUVREMENA!

45.+2 minut - Korner za Zvezdu, ali je ubrzo Mitić svirao kraj poluvremena.

45.+1 minut - Katai je pogodio živi zid, a onda ni iz popravnog nije bio uspešniji.

43. minut - Ivanić je ponovo pogodio prečku gola Radničkog.

41. minut - Petrov je pokušao glavom, ali preko gola Borjana.

38. minut - Ukazivala se pomoć Rodiću zbog raskrvavljenog kolena.

31. minut - GOL! I Pavkov se upisao u strelce. Bilo je 3:0.

25. minut - GOL! Kangva za 2:0! Novajlija je bio veoma precizan.

23. minut - Ivanić je pogodio prečku.

21. minut - Sreća za Zvezdu. Jovanović je pokušao glavom, ali je bio neprecizan. A Borjan se okliznuo pa je gol bio prazan.

15. minut - Gobeljić je intervenisao pored Mitrovića. Sudija je pokazao na korner, a gosti su tražili penal. Mitrović je pokazivao da ga je defanzivac Zvezde vukao za dres.

13. minut - Petrov je pogodio stativu posle gužve u kaznenom domaćina. Ponovo sreća na strani domaćina.

10. minut - Mitrović je krenuo u kontru, ali mu je u završnici ponestalo snage, pa je Borjan odbranio. Već u narednom napadu, pokušao je Dimić ali su kao "pobednici" izašli Borjan i stativa njegovog gola.

9. minut - Šutirao je Bukari sa leve strane, ali je Drobnjak odbranio.

4. minut - Borjan je odbranio snažan šut Pejovića, a zatim su gosti reklamirali penal zbog igranja rukom Erakovića. Sudija Mitić je pokazao da se igra nastavi.

3. minut - GOL! Zvezda vodi sa 1:0! Katai je uspešan sa bele tačke!

1. minut - Faul nad Kataijem, na ivici kaznenog prostora. Izveo ga je Katai, usledio je i penal. Novajliju Tolordavu je lopta pogodila u ruku.

Uoči početka meča sportski direktor Zvezde, Mitar Mrkela uručio je prigodne poklone Akesandru Kataiju. zbog 150. meča u crveno-belom dresu, kao i nagradu "Bora Kostić".

Crveno-beli će večeras igrati u novim dresovima.

Crvena zvezda - Radnički Niš 4:0

Strelci: Katai 3p, Kangva 25, Pavkov 31, Bukari 47

Stadion: "Rajko Mitić" (Beograd)

Sudija: Milan Mitić

Žuti kartoni: Dragović, Gobeljić - Tolordava

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić (od 81. Leković), Eraković, Dragović, Rodić, Kangva, Kanga, Bukari (od 71. Mustafa), Katai (od 81. Lučić), Ivanić (od 81. Stanković), Pavkov (od 71. Sanogo).

Radnički Niš: Drobnjak, Aksentijević, Tolordava, Mlađović, Jovičić (od 81. Savić), Pejović, Mićibući (od 46. Marjanović), Dimić (od 71. Mesarović), Mitrović, Jovanović (od 58. Tomić), Petrov (od 58. Štulić).

Kao što se vidi, u napadu je Milan Pavkov, a šansu od početka dobile su i novajlije, Kings Kangva i Osman Bukari.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Kangva, Kanga, Bukari, Katai, Ivanić i Pavkov.

Radnički Niš: Drobnjak, Aksentijević, Tolordava, Mlađović, Jovanović, Pejović, Mićibući, Dimić, Mitrović, Jovičić i Petrov.