Rišairo pokazao šta zna - dva gola za preokret Zvezde u prvoj proveri na pripremama (VIDEO)

24.06.2022

19:01

0

Probudio se napadač crveno-belih

rišari - Copyright Printscreen/TV Arena sport

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su posle preokreta slovenački Bravo 2:1 u prvoj pripremnoj utakmici.

Preokret šampionu Srbije doneo je Rišairo Živković, koji je postigao oba gola. Trener Dejan Stanković je isključen, a novajlije su dobile šansu.

Zvezda je vrlo dobro počela meč i pravo je čudo kako nije povela. Ohi je imao prvu priliku, ali je golman Brava odbranio njegov "zicer". Norvežanin je posle tri minuta imao još jednu šansu, ali se sada istakao defanzivac Brava. Nedugo potom je Ivanić ostao jedan na jedan sa čuvarem mreže protivnika, ali je šutirao pravo u njega.

Posle toga je Bravo krenuo u kontru, koju je zaustavio Milan Rodić uklizavanjem, ali je sudija ocenio da je to penal.

Posle toga je Zvezda stala i praktično nije napravila nijednu priliku do kraja poluvremena.

Na početku drugog je Stanković ušao u raspravu sa sudijom, koji ga je potom isključio. Trener Zvezde je tako nervozu morao da smiruje na tribinama.

Zvezda je izjednačila u 63. minutu majstorijom Rišaira. Koji je sa ivice šesnaesterca, sa leve strane savladao golmana Brava:

Zvezda se posle toga "probudila", a pobedu je doneo Živković. Njemu je Pavkov sjajno ostavio povratni pas, a Rišairo je skoro sa istog mesta po zemlji šutirao i pogodio, tako da je Zvezda ipak na kraju slavila.