Francuzi još bez pobede u Ligi nacija, Hrvati pobegli sa dan minimalcem u Danskoj!

21:30

0

Mbape i drugovi remizirali u Beču

Marcelo Brozović i Kristijan Eriksen - Copyright Tanjug/Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix via AP

Fudbaleri Francuske i Austrije remizirali su u trećem kolu Lige nacija - 1:1. Sada se "petlovi" nalaze na poslednjem mestu grupe 1 divizije A, dok Austrijanci zauzimaju drugu poziciju.

Austrijanci su poveli pred kraj prvog dela igra preko Vajsa i tako iznenadili Francusku koja je do tog momenta konstantno napadala. U drugom delu igre izabranici Didijea Dešampa zaigrali su još ofanzivnije i u 83. minutu izjednačili golom Mbapea koji je bio brži od komletne odbrane Austrije.

Nešto kasnije Mbape je pogodio prečku, a zaista neverovatan na golu je bio i Penc koji je do kraja meča uspeo da sačuva svoju mrežu.

U drugom meču grupe 1, Hrvatska je na gostovanju uspela da pobedi Dansku minimalnim rezultatom - 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Mario Pašalić u 69. minutu nakon gužve u šesnaestercu. Najbolje se snašao i tako doneo svojoj selekciji tri boda. Napadala je Danska do kraja, čak je i postigla gol koji je ipak poništen zbog ofsajda.

Uprkos porazu, Danska je zadražala prvo mesto sa šest bodova i posle ovog meča je zvanično obezbedila opstanak u diviziji A Lige nacija.