Belgijanci "pregaženi", Danci šokirali Francuze! Liga nacija počela ludim rezultatima!

03.06.2022

21:18

0

Igralo se i u C i D Ligi

hol - Copyright Tanjug/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Počelo je takmičenje i u A Ligi nacija. Juče je Srbija u okviru B lige izgubila od Norveške u Beogradu, a večeras su snage odmerile reprezentacije iz elitne Lige.

Tako je Belgija u Briselu, na "Kralju Bodenu" pregažena od komšija iz Holandije. Bilo je čak 4:1 za "Oranje" koji trenutno predvodi Luj van Gal. Na poluvremenu je bilo "samo" 1:0, a taj gol dao je Stiven Bergvajn. Onda su se od 51. do 66. minuta u strelce upisivali Memfis Depaj dva puta i Denzel Damfris.

Poraz je samo ublažio Miču Batšuaiji u samoj završnici.

Već za dva dana, Holandija će ponovo gostovati Velsu, a onda biti domaćin Poljskoj, a zatim i Velšanima. Belgijance očekuju dueli sa Poljacima (dva puta) i Velsom.

U Sen Deniju, na stadionu "Francuska" Danci su slavili sa 2:1, iako su "trikolori" poveli golom Karima Benzeme u 51. minutu. Usledili su golovi Andreasa Kornelijusa u 68. i 88. minutu. U grupi su još i Austrija i Hrvatska.

Austrijanci su u Osijeku slavili sa 3:0.

Kada je reč o mečevima C Lige, Kazahstan je pobedio Azerbejdžan sa 2:0, a Slovačka kao gost Belorusiju sa 1:0. U D Ligi, Letonija je pobedila Andoru sa 3:0, a Moldavija Lihtenštajn sa 2:0.