Kakvo iznenađenje na startu Lige nacija! Mađari na čelu grupe u kojoj su Nemačka, Italija i Engleska!

04.06.2022

20:59

0

Istorija na Puškaš areni, Azuri i Panceri podelili bodove

profimedia-0696954763 - Copyright Profimedia/ Paul Chesterton/Focus Images/Sipa USA

Malo ko je mogao ovo da očekuje, ali posle prvih mečeva u A3 grupi Lige nacija kolo vodi Mađarska, ispred Italije, Nemačke i Engleske.

Mađari su večeras napravili senzaciju. Njihovi navijači su na ovaj trijumf čekali šest decenija, a u subotu su dočekali na da njihovoj „Puškaš areni“ padne velika Engleska (1:0). Junak naših severnih suseda bio je Soboslai, koji je u 64. minutu sa bele tačke matirao Pikforda za veliku radost Mađara.

U jednom od derbija uvodne faze najmlađeg UEFA reprezentativnog takmičenja Italija i Nemačka su podelili bodove – 1:1.

Nemci su tokom celog susreta bili bolji, ali nisu uspeli da dođu do sva tri boda. Najbolju šansu u prvom delu igre imao je Serž Gnabri, kada je natrčao na odbijenu loptu i sa nekih 15 metara je poslao daleko preko gola na kom je stajao Donaruma.

Prvi pogodak videli smo 25 minuta po nastavku igre u drugom delu. Vilfrid Gnonto je na svom debitantskom nastupu upisao asistenciju, kada se u ulozi strelca našao kapiten Rome, Lorenco Pelegrini.

Međutim, slavlje je trajalo samo tri minuta pošto su Nemci došli do izjednačenja. Igrao se 73. minut kada je Timo Verner šutirao ka golu, ali nije uspeo da zatrese mrežu, pa je ''popravni'' iskoristio vezista Bajerna, Džošua Kimih i ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

U narendom kolu Italija dočekuje selekciju Mađarske 7. juna, dok će Nemačka na svom terenu odmeriti snage sa Engleskom istog datuma.