Ima li ko jači?! Real je ponovo na krovu Evrope, heroj je Vinisijus, ali i hobotnica Kurtoa! (FOTO, VIDEO)

21:33

0

Ovo im je 14. kontinentalna titula, dok je Liverpul ostao na šest

Tan2022-5-29_060846_3 - Copyright Tanjug/AP Photo/Petr David Josek

Fudbaleri Liverpula i Real Madrida borili su se za titulu prvaka Evrope, na stadionu "Francuska" u Sen Deniju, a "Los Blankosi" su 14. put u istoriji postali šampioni. Jedini gol dao je Vinisijus Žunior u 59. minutu, a velike zasluge idu na račun i golmana Tiboe Kurtoe koji je odlično branio. Nekoliko put osujetio je pokušaje Mohameda Salaha, i tako sprečio "redse" da dođu do nove evropske titule. Imao je Belgijanac je ukupno devet odbrana.

Na ovaj način, Real je maestralno završio sezonu, s obzirom da je ekipa Karla Anćelotija osvojila i titulu u Primeri.

Meč u predgrađu Pariza je kasnio čak 36 minuta zbog problema sa navijačima, ali je spektakl počeo u 21.36. Veći deo prvog poluvremena pripao je Liverpulu, formalnom domaćinu. Imali su inicijativu, pokušavao je Salah, a Sadio Mane je pogodio i stativu. Ali je na tom putu loptu zakačio i pomenuti Belgijanac.

Nešto kasnije, Karimu Benzemi je poništen gol zbog ofsajda, u samoj završnici poluvremena. Međutim, Fortuna ih je pogledala nešto kasnije, kada je Vinisijus Žunior presudio. Posle toga, usledili su novi pokušaji veilikana sa "Enfilda", ali nisu mogli protiv maestralnog Kurtoe.

Pazite ovaj podatak, Liverpul je imao ukupno 23 šuta, a devet u okvir gola. Na drugoj strani, Real je imao jedan šut u okvir gola i to je bilo to. Dovoljno za evropski tron. Dakle, tim Jirgena Klopa ima za čim da žali jer je ostao bez dve najvažnije titule, one u Engleskoj, i u Ligi šampiona. U prvoj trci uspešniji je bio Mančester siti, a u drugoj Real.

Inače, treba pomenuti da je prvak Evrope postao i Luka Jović, s tim da reprezentativac Srbije večeras nije bio ni u protokolu.

Dešavanja iz Francuske mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

Kraj utakmice!

90. +1 minut - Korner za Real Madrid. Kamavinga je pokušao, ali preko gola. Nova izmena u Realu. Rodrigo umesto Vinisijusa, jedinog strelca.

Sudijska nadoknada je bila pet minuta.

89. minut - Ušao je Sebaljos, a izašao Modrić.

88. minut - Korner za Liverpul, ali je Kurtoa uhvatio loptu ispred Konatea.

85. minut - Izašao je Valverde, a ušao Kamavinga.

82. minut - Salah je pokušao iskosa sa nekoliko metara, a Kurtoa je opet odbranio.

81. minut - Očajan šut Keite sa ivice kaznenog prostora. Veoma, veoma neprecizno je bilo.

80. minut - Ponovo je Kurtoa odbranio šut Salaha. Belgijancu je ovo bila (do tada) osma odbrana.

78. minut - Nije prošlo dodavanje Aleksandera Arnolda ka srcu šesnaesterca.

77. minut - Izašao je Henderson, a ušao Keita. Izašao je i Alkantara, a ušao Firmino.

74. minut - Žota ipak nije uspo da zakači loptu i da je sa nekoliko metara sprovede u mrežu Reala.

65. minut - Odbranio je Kurtoa novi pokušaj Salaha. Umesto Dijaza je ušao Diogo Žota. To je bila prva izmena do tada.

62. minut - Fabinjo je dobio žuti karton zbog grubog starta.

59. minut - GOL! Poveo je Real, a strelac je bio Vinisijus Žunior! Posle ubacivanja Valverdea sa boka utrčao je Brazilac u prazan prostor i lako smestio loptu iza leđa Alisona.

58. minut - Igrači Liverpula tražili su penal jer su smatrali da je Alaba igrao rukom u kaznenom prostoru.

Meč uživo gledaju i selektor Srbije Dragan Stojković i trener Crvene zvezde Dejan Stanković. Podsetimo, u četvrtak je Stojković bio na stadionu "Rajko Mitić". Tada su mu navijači sa severne tribine poručili da nije dobrodošao u klubu za koji je igrao (peta Zvezdina zvezda) i koji je vodio kao predsednik.

49. minut - Aleksander Arnold je oborio Kazemira. Još nije bilo kartona.

Počelo je i drugo poluvreme. Nije bilo izmena.

Kraj prvog poluvremena.

43. minut - Karim Benzema je pogodio mrežu, ali je gol odmah poništen zbog ofsajda. Doduše, francuski napadač je dosta komplikovao. Onda je usledila VAR provera.

Potvrđena je prvobitna odluka.

41. minut - Korner za Liverpul. Henderson je snažno šutirao, ali je bio neprecizan.

36. minut - Henderson je izbacio u korner ispred Vinisijusa. Ipak posle kornera nije bilo opasnosti po Alisona.

34. minut - Pokušao je Salah posle centaršuta Aleksandera Arnolda, ali je pokušaj glavom lako ukrotio Kurtoa.

30. minut - Henderson je centrirao, ali je lopta došla u naručje Kurtoe. Lagan posao za golmana prvak Španije. Aleksander Arnold je sprečio da lopta dođe do Vinisijusa.

26. minut - Vinisijus je tražio Benzemu, ali je Alison bio ispred i uhvatio loptu bez većih problema.

21. minut - Mane je pogodio stativu sa desetak metara, ali je pre toga odbranio Kurtoa. Mnogo sreće za Real.

18. minut - Egipćanin je opet pokušao, ali je Kurtoa uspeo da obuzda, a zatim i uhvati loptu.

16. minut - Salah je sa nekoliko metara pokušao u donji ugao, ali je Kurtoa ipak uspeo da odbrani. Za sada je ovo bila najbolja prilika.

15. minut - Konate je presekao napad Vinisijusa. Ipak, kontra Liverpula nije uspela.

14. minut - Za sada je Liverpul opasniji rival, mada nema ozbiljnijih prilika ispred gola Kurtoe.

10. minut - Mane je prošao po desnoj strani, ali se ispostavilo da je bio u ofsajdu.

8. minut - Alison je intervenisao glavom ispred Vinisijusa.

6. minut - Militao je osujećen u pokušaju da proigra nekog od saigrača u kaznenom prostoru Liverpula.

3. minut - Slobodan udarac za Liverpul. Benzema je otklonio opasnost.

Utakmica je konano počela! Početni udarac ima Liverpul koji je u crvenim dresovima. Naravno, Real u belim.

LIVERPUL - REAL MADRID 0:1 (0:0)

STRELCI: Vinisijus 59

STADION: "Francuska" (Sen Deni, Pariz)

SUDIJA: Klemon Turpan

LIVERPUL: Alison, Aleksander Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson, Fabinjo, Henderson (od 77. Keita), Alkantara (od 77. Firmino), Dijaz (od 65. Žota), Mane, Salah.

REZERVE: Keleher, Milner, Keita, Firmino, Gomez, Okslejd-Čemberlejn, Džouns, Minamino, Žota, Cimikas, Matip, Eliot.

REAL MADRID: Kurtoa, Karvahal, Militao, Alaba, Mendi, Kazemiro, Kros, Modrić (od 89. Sebaljos), Valverde (od 85. Kamavinga), Vinisijus (od 90+1 Rodrigo), Benzema.

REZERVE: Lunin, Naćo, Azar, Asensio, Marselo, Lukas Vaskez, Bejl, Sebaljos, Rodrigo, Isko, Mariano, Kamavinga.

Pehar iznose legende Liverpula i Reala, Ijan Raš i Raul Gonzales.

Izgleda da će meč zaista početi u 21.36.

Na tribinama je i Rafael Nadal. Španski teniser je poznat kao veliki navijač Reala. Inače, to što trenutno igra na Rolan Garosu bila je odlična prilika da odgleda i veliko fudbalsko finale.

Dolati do novog pomeranja, i prema poslednjim informacijama početak će biti u 21.36.

Razlog je ogroman broj navijača Liverpula ispred stadiona. Spekuliše se da ih je preko 30.000, a mnogi nemaju kupljene ulaznice, pa je policija zbog bezbednosti rešila da pomeri početak duela.

Utakmica će ipak kasniti barem 15-ak minuta, dok svi navijači ne uđu. Razlog su velike gužve u "gradu svetlosti".

Evo kako je izgledao dolazak igrača.

Ovo su starteri Liverpula: Alison, Aleksander-Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson, Fabinjo , Tijago, Henderson, Luis Dijaz, Mane i Salah.

Sudija će biti Klemon Turpan.

Real Madrid: Kurtoa, Karvahal, Militao, Alaba, Mendi, Kazemiro, Kros, Modrić, Valverde, Vinisijus, i Benzema.

Poznat je i sastav Reala, dva sata pre početka, a Luka Jović nije ni među rezervama.

Stigao je i pehar, a ulice Pariza prepune su navijača dva tima.

Inače, u Parizu je i selektor Srbije, Dragan Stojković Piksi.

- Spremam li iznenađenje? Ne, kada bih mojim igračima pred ovaj meč pokušao da predstavim nešto novo, pomislili bi da sam nervozan, a zaista nisam - izjavio je Klop.

- U finalu može svašta da se desi. Moramo da budemo spremni na sve. Postoje stvari koje ne možete kontrolisati. Imali smo dovoljno vremena da se pripremimo i finale dočekujemo spremni - rekao je trener Reala Karlo Anćeloti.