Zvezda napravila još jedan korak ka odbrani trona! Sanogo počeo, Katai nastavio, pa završio majstorijom (FOTO, VIDEO)

01.05.2022

16:50

0

Vodeći gol dao je igrač iz Obale Slonovače već u trećem minutu

VOJVODINA_vs_CRVENA_ZVEZDA__33 - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde su uspešno prebrodili gostovanje u Novom Sadu, ekipi Vojvodine. U prethodnom meču Superlige, ekipa Dejana Stankovića je gubila sa 1:0, autogolom Aleksandra Dragovića, ali onda preokrenula. Danas, u meču 34. kola (4. plej-ofa) beogradski crveno-beli su slavili sa 3:0, zahvaljujući golovima Sekua Sanoga i Aleksandra Kataija (dva).

Na ovaj način, uspešno je nastavljena borba za odbranu titule. Najveći i jedini takmac, Partizan ima pet bodova manje, ali i meč manje. Na drugoj strani, "stara dama" je vezala treći poraz.

U narednim mečevima, igraće se niškim Radničkim, Napretkom i Voždovcem. Vošu čekaju dueli sa Partizanom, Čukaričkim i TSC-om.

Gosti su potpuno zasluženo zabeležili pobedu, pošto su dominirali tokom celog meča. Iako je Mirko Ivanić sve vreme bio na klupi, gosti su meč počeli idealno. Posle kornera, već u trećem minutu, vezni igrač iz Obale Slonovače sproveo loptu u mrežu. Inače, Katai je izveo korner. To je Zvezdi dalo sigurnost, a novi gol Kataija viđen je u 33. minutu, posle asistencije Slavoljuba Srnića. Isti igrač, koji je nekada i nosio dres Vojvodine, potvrdio je trijumf u 70. minutu. Odlično je izveo slobodan udarac, ali je već i pre toga nneč bio rešen.

Starter je bio Milan Pavkov, a zamenio ga je Ohi Omoijuanfo, u 48. minutu. Ovoj promeni je kumovao i žuti karton koji je Pavkov već imao. Ali nijedan ni drugi nisu ni danas uspeli da daju gol. Ipak, tu je bio Katai koji sada ima 22 gola u tekućoj sezoni u Superligi.

U nastavku su šansu dobili i Nenad Krstičić, Nemanja Motika, Kristijano Pičini i Radovan Pankov.

Kada je reč o domaćinu, bleda partija, samo povremeni pokušaji, ka golu Milana Borjana koji je ili hvatao lopte ili ih izbacivao u polje. Pokušavao je mladi Uroš Kabić koga je trener Dragan Radojičić hvalio, ali kao što je rečeno nije uspeo da savlada kapitena Zvezde.

Dešavanja iz Novog Sada mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

Kraj utakmice u Novom Sadu!

Nadoknada je trajala dva minuta.

84. MINUT - Ukazivala se pomoć Veljku Simiću.

80. MINUT - Pičini je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola i to visoko.

78. MINUT - Katai je iznudio korner. U nastavku meča, Busnić je zamenio Zukića.

73. MINUT - Ušli su Vukčević i Miletić u Voši. Izašli su Matić i Topić. U Zvezdi su ušli Krstičić, Pičini, Pankov i Motika. Izašli su Ben, Gajić, Sanogo i Rodić.

Pičini je otišao na desnu stranu. Ima novi imiidž, kosu je ofarbao u srebrnu boju.

70. MINUT - Slobodan udarac za Zvezdu. Kanga i Katai su bili pored lopte. I 3:0 za Zvezdu. Pogodio je Katai ponovo.

68. MINUT - Izašao je Vukadinović, a ušao Nešković. Ovo je bila prva izmena u redovima Vojvodine.

66. MINUT - Ohi je završio na zemlji, u kaznenom prostoru, ali sudija Trifković pokazao da se igra nastavi.

62. MINUT - Slobodan udarac sa desne strane za Vojvodinu. Lazarević je izveo, ali je Katai ispucao loptu u aut.

58. MINUT - Katai iz mrtvog ugla, ali je odbranio Rockov. Onda je korner izveo Katai, ali se Vojvodina na kratko odbranila.

56. MINUT - Gajić se žalio na povredu, ali samo na kratko. Ubrzo je igra nastavljena. Katai je ubrzo pokušao da savlada Rockova, da ga lobuje. Ali nije bio uspešan.

52. MINUT - Ponovo je pokušao Zukić, ali je loptu uhvatio Borjan. Ovog puta je bilo sa ivice kaznenog prostora.

50. MINUT - Zukić je šutirao iz daljine, ali je Borjan izboksovao.

48. MINUT - Napravljena je pomenuta izmena.

46. MINUT - Pavkov je faulirao Kovačevića. Spremao se da uđe u igru Omoijuanfo jer je Pavkov već imao žuti karton.

Nije bilo promena na poluvremenu. Nisu menjali ni Radojičić ni Stanković.

Kraj prvog poluvremena!

41. MINUT - Sanogo je oduzeo loptu Simiću. Pokušao je kasnije Simić, ali je sa 15-ak metara bio veoma neprecizan.

33. MINUT - GOL! Katai! Povela je Zvezda sa 2:0. Posle dodavanja Slavoljuba Srnića, Zvezdina desetka je prošla po levoj strani i izašla sama ispred golmana Vojvodine Emila Rockova. Bez problema je postigao Katai drugi gol na ovom meču, a svoj 21. u tekućoj sezoni u Superligi Srbije. Loptu je samo plasirao u gol domaćina.

32. MINUT - Dragović je prekinuo akciju Kabića. Ipak, napad gostiju nije dao rezultat. Zaustavljen je na sigurnoj razdaljini.

30. MINUT - Rodić je faulirao Kabića na sredini terena.

28. MINUT - Topić je faulirao Bena. Katai je izveo slobodnjak, ali je Rockov lako uhvatio loptu. Vukadinović nije došao do lopte.

26. MINUT - Novi korner za goste. Katai je izveo, ali je Rockov panterskim skokom izboksovao loptu u polje.

24. MINUT - Devetak je loše prredao loptu.

19. MINUT - Lazarević je napravio prekršaj i dobio žuti karton, zbog starta nad Rodićem. Kanga je centrirao, ali je Matić glavom izbacio loptu u korner. Katai i nije najbolje izveo korner. Posle toga, kontra domaćina nije uspela.

16. MINUT - Posle prodora Kataija po levoj strani, Kovačević je otklonio opasnost.

11. MINUT - Rodić je centrirao sa leve strane, a sa nekoliko metara pokušao je Gajić, ali je Rockov uz dosta muke loptu prebacio preko gola. Lopta je išla pod prečku. Posle kornera, domaćin se ipak odbranio.

Gosti su za sada nadmoćniji.

9. MINUT - Šutirao je Kabić sa 20-ak metatra, ali je Borjan ipak odbranio. Šut nije bio nimalo "naivan".

3. MINUT - GOL! Sanogo je strelac! Korner je izveo Katai, loptu je zahvatio Pavkov, a vezni igrač branioca titule je sproveo u mrežu Rockova.

2. MINUT - Vukadinović je stigao Gajića. Korner za goste.

Počela je utakmica.

Glavni sudija je Dejan Trifković.

Kao što se vidi, šef struke gostiju Dejan Stanković je na klupi ostavio standardnog Mirka Ivanića, a šansu u napadu je dao Milanu Pavkovu.

Starteri u veznom redu su još i Slavoljub Srnić, El Fardu Ben, Gelor Kanga, kao i Aleksandar Katai.

Vojvodina: Rockov, Lazarević, Kovačević, Jeličić, Devetak, Kabić, Topić, Vukadinović, V. Simić, Zukić i Bojić.

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Eraković, Dragović, Rodić, Sanogo, Srnić, Ben, Kanga, Katai  i Pavkov

Na klupi su: Gordić, Gobeljić, Pićini, Pankov, Krstičić, Stanić, Ivanić, Falko, Motika, Živković, Ohi.