18:47

0

Izjednačenje „kopljanika“ ostalo na stativi posle šuta Tadića

profimedia-0683821095 - Copyright Profimedia/ANP OLAF KRAAK /ANP/Sipa

PSV je nakon deset godina došao do trofeja Kupa Holandije! Tim iz Ajndhovena je u finalu bio bolji od Ajaksa sa 2:1 pogocima Erika Gutijereza i Kodija Gakpoa.

Ajaks je bolje otvorio utakmicu i poveo već u 23. minutu. Devi Klasen je proigrao Rajana Gravenberha koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Amsterdamska ekipa je u prvom poluvremenu postigla i drugi pogodak ali je on poništen s obzirom na to da je Klasen bio u nedozvoljenoj poziciji.

Ipak, samo tri minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno PSV-u da dođe do izjednačenja. Igrao se 48. minut kada je Ibrahim Sangare asistirao Eriku Gutijerezu za 1:1.

Konačan rezultat postavio je Kodi Gakpo u 50. minutu kada je na sjajan način sebi napravio prostora a potom jako preciznim udarcem savladao golmana Ajaksa.

Kapiten srpske reprezentacije, Dušan Tadić, je neposredno nakon primljenog drugog gola bio u dobroj prilici da izjednači, ali je pogodio stativu i trofej je otišao u ruke PSV-a.