Tadić ne da titulu! Opet gol i opet asistencija za preokret Ajaksa u duelu sa Spartom (VIDEO)

09.04.2022

20:21

0

Kapiten Srbije je nezaustavljiv u holandskom šampionatu

dušan - Copyright Profimedia

Fudbaleri Ajaksa "preživeli" su Spartu iz Roterdama i i dalje sigurno drže prvo mesto na tabeli.

Gubili su "kopljanici" sa 1:0 na poluvremenu posle gola Jerija de Kampsa, a onda je u nastavku stvari u svoje ruke preuzeo kapiten reprezentacije Srbije i tima iz Amsterdama Dušan Tadić.

Najpre je u 50. minutu ušao u kazneni prostor rivala i pronašao Dejvija Klasena, koji je pogodio za izjednačenje.

Samo 10 minuta kasnije Tadić se upisao i u strelce. Izveo je slobodan udarac sa 20-ak metara, lopta je pogodila u ruku nekog u živom zidu Sparte, a VAR je presudio da je to bilo dovoljno za penal.

Loptu je po običaju uzeo Tadić i postigao 12. gol u Erediviziji ove sezone.