Prežaljeni Derbi odložio Fulamovo slavlje! Mitar i drugovi će još čekati na premijerligašku promociju!

21:50

0

Londonski klub poražen, kladioničarskim rečnikom iz 2 u 1

profimedia-0644143658 - Copyright Profimedia

Mogao je Fulam večeras da proslavi povratak u Premijer ligu, ali će to slavlje morati da odloži na nekoliko dana. Trijumfom protiv prežaljenog Derbija,Mitrović i drugovi mogli su i matematički da obezbede promociju u elitni rang ostrvskog fudbala, ali su „ovnovi“ pokazali karakter i ujedno sačuvali matematičke šanse da ostanu u Čempionšipu – 2:1.

Duel u Derbiju počeo je sjajno za londonski tim. Budući fudbaler Liverpula Fabio Karvaljo doveo je Fulam u vođstvo u 20. minutu i delovalo je da sve ide na vodenicu ekipe Marka Silve.

Ipak, na samom startu drugog poluvremena Luk Planž je poravnao rezultat, da bi do kraja meča Fulam ostao i bez sreće. Najpre je Mitroviću poništen gol zbog ofsajda, potom je Karvaljo pogodio stativu, da bi u 73. minutu Adarabiojo zatresao sopstvenu mrežu za osmi neuspeh crno-belih u tekućoj sezoni.