Čelsi spremio šest brutalnih odgovora na kritike posle Reala! Svecima se smrklo od samog starta

09.04.2022

17:26

0

Arsenal gubi mesto koje vodi u Ligu šampiona

Tan2022-4-9_163944904_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Frank Augstein

Kolo koje se ovog vikenda igra u Premijer ligi trebalo je da obeleže fudbaleri Mančester sitija i Liverpula, koji bi svojim duelom (nedelja, 17.30) mogli čak i da odluče pitanje šampiona.

Ne kažemo da taj meč neće obeležiti ovu rundu prvenstva, ali smo već videli nekoliko vanserijskih utakmica. Neke su taj epitet zavredile zbog iznenađenja, a neke zbog sjajne igre klubova.

Posle poraza Mančester junajteda od Evertona (1:0) i skandaloznog ponašanja Kristijana Ronalda, videli smo i veliki kiks Arsenala koji je vezao drugi poraz zaredom. Nakon Kristal Palasa meru "tobdžijama" uzeo je i Brajton (2:1), pa je četa Mikela Artete izgubila mesto koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona.

Pravi spektakl ipak viđen je u sudaru Sautemptona i Čelsija. Stigli su gosti na noge "svecima" posle gadnog poraza od Reala u Ligi šampiona i serije kritika upućenih na račun igre. Stigli i imali spreman odgovor za sve kritičare. Tačnije šest odgovora.

Toliko su golova postigli u duelu sa Sautemptonom! Poveli su preko Alonsa u 8. minutu, Maunt se u strelce upisao u 16. i 54, Verner u 21. i 49, a Haverc u 31. minutu. Dovoljno za 6:0 u gostima.

Ali je moglo da bude i mnogo više. Sam Timo Verner je mogao da postigne pet golova, ali su tri njegova šuta završavala na okviru gola, a mora se istaći i da je čuvar mreže domaćih Forster nekoliko puta briljantno intervenisao.