21:10

0

Srpski reprezentativac asistent u porazu od Olimpika

profimedia-0680995798 - Copyright Profimedia

Fudbaleri Olimpika iz Marseja savladali sa svom terenu PAOK 2:1 u prvom meču četvrtfinala Lige Konferencija.

Domaćin je na ovoj utakmici opravdao ulogu favorita protiv grčkog tima. Francuska ekipa je tokom čitavog susreta diktirala tempo i vodila glavnu reč na terenu. Sa druge strane, PAOK je odigrao ispod nivoa i teško je izlazio na kraj sa dobro organizovanim rivalom, koji je već nakon prvog poluvremena vodio sa 2:0.

Vodeći gol za Marsej postigao je Gerson u 13. minutu na asistenciju Pajea, koji se u finišu prvog dela igre i sam upisao u listu strelaca i to na spektakularan način. Krilni napadač je posle kornera, sa dvadesetak metara od protivničkog gola, raspalio po lopti volej udarcem i pogodio samo rašlje - 2:0.

Grčki tim je početkom drugog poluvremena smanjio prednost rivala. Kaduri je bio strelac, dok je asistencija pripala Živkoviću. Iako se očekivalo da će PAOK eventualno krenuti u ofanzivu posle postignutog gola, grčki tim je ipak odlučio da čuva rezultat za revanš u Solunu.

Domaći fudbaleri su do kraja napadali ali nisu uspeli da ponovo probiju bedem rivala. Koliko je francuski tim bio dominantan, doboljno govori podatak da su uputili čak 18 udaraca, dok je rival iz Grčke imao samo tri.