Lajpcig je promašio sve! Atalanta se iz Nemačke vraća sa remijem koji slavi kao pobedu!

18:51

0

Bez pobednika u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope

Tan2022-4-7_195147146_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Mićael Sohn

U prvom meču četvrfinala Lige Evrope Lajpcig i Atalanta su odigrali nerešeno 1:1. Prvo poluvreme je pripalo gostima, u nastavku domaćin je propustio brojne prilike, a u poslednjim momentima utakmice Demiral je sa gol linije izblokirao šut protivničkog igrača i sačuvao remi timu iz Bergama.

Italijanski tim do vođstva je došao u 17. minutu. U solo akciji Luis Muriel je prošao sa leve strane pored čuvara i potom preciznim udarcem smestio loptu u suprotan ugao.

Sve posle toga proteklo je u znaku domaćeg tima. U 24. minutu Silva je pogodio stativu, u 56. isti igrač je promašio penal, da bi se inicijativa domaćinu isplatila ubrzo potom, kada je Orban iskoristio je centrašut Anđelina sa leve strana i iz peterca zatrersao mrežu - 1:1.

Jedinu pravu šansu posle vodećeg gola Atalanta je imala u 65. minutu, kada je stativu pogodio Kupmajners, da bi u dvadesetak minuta kasnije okvir gola još jednom sačuvao goste, pošto je prečku pogodio Soboslai posle šuta glavom.