Napredak ostao bez pobede u nadoknadi! VAR im prvo "doneo" penal, a onda i "odneo" 3 boda

07.03.2022

16:59

0

U Surdulici viđen i crveni karton

20211205dtJakuza2 - Copyright MN Press

Remi u Kruševcu, remi u Surdulici. U okviru 26. kola Superlige Srbije, Napredak i Proleter su odigrali 1:1, dok u duelu Radnika i Čukaričkog nije bilo golova.

Na jugu Srbije, Dušan Đorđević je kao šef struke domaćina dočekao svoj nekadašnji tim na čijoj je klupi sada Saša Ilić. I na kraju nije bilo golova, mada treba reći da domaćin nije uspeo da realizuje igrača više. U 70. minutu Jovan Lukić je povukao za dres Borka Duronjića i dobio drugi žuti karton. Ipak, u tih 20-ak minuta nije bilo promene rezultata iako nije bilo brojčanog egala.

Takođe treba reći da su gosti iz Beograda dva puta pogodili prečku, tačnije Miladin Stevanović i Norman Kembel.

U Kruševcu je bilo mnogo zanimljivije. U prvom poluvremenu su poveli gosti u 42. minutu. Posle greške Ognjena Mršića u strelce se upisao Stefan Tomović, pa je na poluvremenu bilo 0:1. Onda, u 75. minutu je došlo do izjednačenja, sa bele tačke.

Penalu je prethodio vazdušni duel golmana Proletera Nikole Petrića koji je neoprezno po licu zakačio Mršića koji je pao na nekoliko metara od gol linije. Usledila je VAR provera (u sobi bio Lazar Lukić) pa je glavni sudija Marko Ivković pokazao na belu tačku.

Alen Melunović je bio siguran u 79. minutu, a Petrić nije imao šanse da odbrani. U nastavku meča, samo nekoliko minuta kasnije, Mršić je za svaki slučaj napustio teren, a Melunović je propustio izglednu priliku za potpuni preokret.

I na kraju, u trećem minutu nadokande, posle centaršuta sa desne strane, Nikola Marjanović je nespretno reagovao i sa dva metra ubacio loptu u svoju mrežu. Počelo je slavlje, ali je posle gledanja snimka i nove VAR provere utvrđeno je da su igrači Napretka bili u ofsajdu. Tako da je ostalo ipak 1:1.

Na kraju obe ekipe su nastavile niz bez pobede.

U narednom kolu, Napredak će gostovati Partizanu, a Proleter biti domaćin Radniku. Kada je reč o Čukaričkom, ugostiće TSC.