Stižu teške optužbe iz Madrida: Besni Al Kalaifi i Leonardo upali u svlačionicu sudije - vršili pritisak na Orsatu

16.02.2022

07:11

0

Španski mediji tvrde da su čelni ljudi kluba iz Pariza na poluvremenu uleteli u sobu gde se nalazio Italijan

psz - Copyright Profimedia

Fudbaleri Reala poraženi su u prvom meču osmine finala od PSŽ sa 1:0 u Parizu, ali prema pisanju španskih medija, dešavale su se neke čudne stvari na poluvremenu.

Naime, oni tvrde da su vlasnik kluba Al Kelaifi i sportski direktor Leonardo ušli u svlačionicu sudija dok je bila pauza kako bi izvršli pritisak na glavnog arbitra Danijela Orsata.

Tom događaju prisustvovali su i ljudi iz UEFA, a to tvrdi novinar radija "Marka" Migel Anhel Toribio.

Al Kelaifi i Leonardo su, navodno, Orsatu u lice sasuli bujicu ružnih reči kako je loše vodio utakmicu u prvih 45 minuta.

Interesantno da je kasnije svirao penal za PSŽ koji je napravio Karvahal, a Lionel Mesi ga nije iskoristio.

Inače, poznato je da su odnosi između dva kluba u veoma loši zbog pokušaja formiranja Superlige, a to je potvrdio i prvi čovek "Svetaca" pre jučerašnjeg meča.

- Nemam šta da krijem, gotovo da nemamo nikakav odnos, ni kontakt sa ljudima iz Reala. Neću da se sećam toga šta je bilo. Želim da fudbal bude dostupan malim klubovima, oni ne misle isto - rekao je Al Kelaifi.

I pored toga, Naser Al Kelaifi i Florentino Perez zajedno su ručali u jednom elitnom pariskom restoranu.