Birmančević zakuvao incident sa golmanom Vojvodine (foto)

12.02.2021

20:44 >> 21:23

0

Igrač Čukaričkog umalo izazvao tuču kompletnih ekipa na Banovom brdu

Utakmica na Banovom brdu između Čukaričkog i Vojvodine (3:3) rešena je golom Stefana Čolovića u 98. minutu, a razloge velike nadoknade vremena treba tražiti i u incidentu koji se odigravao na terenu od 66. minuta.

Neposredno posle izjednačenja gostiju, kada je postalo jasno da će se Čukarički sa igračem manje grčevito boriti za bod, bivši mladi reprezentativac Srbije Veljko Birmančević umalo nije zakuvao veliku tuču.

Naime, on je jureći za loptom, koja je već bila u naručju golmana Vojvodine Nikole Simića, nesportski reagovao zadavši blagi udarac čuvaru mreže “lala”, što je bio okidač za sve aktere utakmice da krenu u guranja i verbalne sukobe.

U gužvu su se umešali i članovi stručnih štabova koji su želeli da razdvoje fudbalere, pa je za smirivanje strasti bilo potrebno barem pet minuta. Sudija Miloš Milanović izjednačio je potez Birmančevića sa kasnijom reakcijom Simića na njegov udarac, tako da su oba igrača dobili po žuti karton.