
Predsednik ubeđen u pobedu: Nije realno da će se Kosjerić preokrenuti
Izbori se ponavljaju zbog greške žene blokaderke

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras povodom toga što je poništeno glasanje na jednom biračkom mestu u Kosjeriću da nije realno da rezultat u tom mestu može da se preokrene, a naveo je i da je lista SNS u Zaječaru dobila 14 odsto glasova više.
- Što se Kosjerića tiče on svakako nije doneo protivzakonitu odluku, da ljudi znaju o čemu se tu radi. Poništeno je jedno biračko mesto - reako je Vučić na TV Prva.
On je kazao da ne misli da je realno da se rezultat u Kosjeriću preokrene.
- Teroetski je moguće. Moguće je da Zvezda uzme Ligu šampiona sledeće godine, moguće, ali nije realno - rekao je Vučić.
On je objasnio i zbog čega je poništeno glasanje na jednom mestu.
- Jedna žena blokader koja je došla i javno glasala kao blokader. Pošto su tu dva biračka mesta na istom mestu, to imate po Beogradu svuda, ona je umesto na 25 glasala na 26 ili obrnuto. I pustili su i jedni i drugi, zbog čega? Ne znam. Dakle, reč je o jednom glasu. Mogli su da im dodaju taj jedan glas, mogli su da im dodaju deset, nikakav problem. Ali imali su formalno - pravno razlog da to učine i nemam za to ništa ni da kažem - rekao je Vučić.
Vučić je naveo da je opozicija na tom mestu odnela ubedljivu pobedu, a da sada pošto su poništili na tom mestu treba da umesto sa 100 dobiju sa 152 glasa razlike, što će biti gotovo nemoguće. On je rekao i da je SNS u Zaječaru imao 42 odsto, a da je sada dobio 48 odsto.
- Što niste rekli u apsolutnim glasovima 2.300 glasova više? Znate li šta je to za Zaječar? Što to nekome niste rekli? Što niste rekli da je više glasova nego i na parlamentarnim izborima, a na parlamentarnim bismo uvek dobili više nego na lokalnim - rekao je Vučić.
Uživo obraćanje predsednika Aleksandra Vučića pratite u našem blogu.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari