
Umro čuveni holivudski glumac srpskog porekla: Uvek je igrao negativce, a život proveo u bolovima (FOTO)
Najpoznatiji je po ulozi u epskom filmu Brusa Lija "Igra smrti"

Mel Novak, čuveni holivudski glumac srpskog porekla, preminuo je u u sredu ujutro u ustanovi za smeštaj u Južnoj Kaliforniji. Umro je prirodnom smrću u devedesetoj godini života. Rođen je 16. juna 1934. godine u Pitsburgu kao Milan Mrđenović.

Novak je najpoznatiji po ulozi preciznog snajperiste Stika, koji je ime dobio po šibici koju je držao u ustima, u epskom filmu Brusa Lija "Igra smrti."
Primao udarce pred kamerama
Glumac, čija je karijera trajala decenijama u Holivudu, pretrpeo je brojne povrede tokom svog vremena u industriji jer je bio poznat po tome što je sam radio sve svoje vratolomije i borbene scene.
Međutim, svakodnevno je bio u bolovima, posebno poslednjih nekoliko godina, zbog udaraca koje je primao pred kamerama.

Novak je obično bio angažovan kao negativac u većini svojih filmova i ima desetine uloga u svom opusu.
Iza njega su ostale ćerke Nikol i Lea, bivša žena Vera Novak i unuci.
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari