Suđenje za ubistvo Bojana Mirkovića u Belvilu kreće iz početka: U januaru zakazana tri ročišta
Bojan Mirković ubijen je 12. novembra 2020. godine
U Višem sudu u Beogradu danas je za 11. januar odloženo suđenje petorici optuženih za podmuklo ubistvo Bojana Mirkovića (34), 12. novembra 2020. godine, u garaži zgrade u beogradskom naselju Belvil. Suđenje je odloženo zbog promene predsednika sudskog veća, a novi je danas saopštio da nije imao vremena da se upozna sa predmetom.
Sudija koja je predsedavala u ovom predmetu, Jelena Škulić, izabrana je za sudiju Apelacionog suda. Na ročištu u januaru okrivljeni će dobiti mogućnost da se opet izjasne o krivici i iznesu svoju odbranu pred novim predsednikom sudskog veća Stojanom Petrovićem.
U januaru su zakazana tri ročišta, kako bi se postupak ubrzao.
Na današnje suđenje iz pritvora nije doveden okrivljeni Ivan Nikčević, jer je sproveden na lekarski pregled.
Foto: 24sedam/Printscreen Twitter
Lazar Tejić je optužen kao neposredni izvršilac ubistva, dok su optuženi za teško ubistvo u saizvršilaštvu njegov očuh Bojan Kovačević, Ivan Nikčević i Dušan Kokoruž, a Filip Ivanović se tereti za pomaganje u izvršenju ovog krivičnog dela.
Tejić je optužen i za krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Svi optuženi su uhapšeni desetak dana nakon ubistva, i dalje se nalaze u pritvoru.
Mirković je ubijen kada je uparkirao svoje vozilo u podzemnoj garaži zgrade u kojoj je stanovao. Napadač ga je sačekao nedaleko od lifta, a potom u njega sasuo čak osam metaka. Posle zločina je pobegao na električnom trotinetu.
Tejić je prilikom hapšenja policajcima pokazao gde je bacio pištolje i električni bicikl. Ronioci su u kanalu u Surčinu iza Galovice pronašli dva pištolja, kao i bicikl, koji je takođe bio u vodi. Osumnjičeni je, kako se sumnja, u grmlju na istoj lokaciji spalio garderobu i kacigu.
Takođe je pronađen GPS uređaj koji je korišćen za praćenje Mirkovića pre ubistva.
- Biološki tragovi i vremensko-prostorna analiza potvrduju umešanost svih okrivljenih - istaklo je ranije tužilaštvo.
Tejić je priznao ubistvo na početku suđenja, ali je tvrdio da je delao sam. Ostali su negirali krivicu.
Mirković se dovodio u vezu sa "škaljarskim klanom" i ubijenim Aleksandrom Šarcem, koji bio član međunarodne pljačkaške bande "Pink panteri".
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari