Ludnica na Novom Beogradu: Tomas presudio Megi

20:09 >> 21:46

0

Autor: Milan Nastić

Crno-beli slavili sa 79:77

Košarkaši Partizana uspeli su da prekinu seriju od dva poraza u ABA ligi. Crno-beli su pobedili Megu sa 79:77 (16:27, 24:23, 16:15, 23:12) u 10.kolu regionalnog takmičenja.

Čovek odluke je bio Rašon Tomas koji je šest sekundi pre kraja meča postigao odlučujući koš i donosi važan trijumf crno-beli, inače to su mu bili jedini poeni iz igre.

Domaćini su ponovo igrali neizvesnu utakmicu, ali ovaj put su uspeli da stignu do trijumfa i tako stignu do važnih bodova u borbi za sam vrh ABA lige.

Igrači Mege mnogo bolje su krenuli meč u dvorani Ranko Žerevice na Novom Beogradu. Sa više energije i želje su ušli u večerašnji meč i to se moglo najbolje videti u prvih deset minuta koji su završili sa 27:16.

Sjajan je ponovo bio igrač gostujuće ekipe Filip Petrušev koji je u prvoj četrvtini postigao čak 13 poena, i crno-beli jednostavno nisu imali rešenje za talentovanog srpskog igrača od koga se očekuje da ima blistavu karijeru i bude predvodnik naše reprezentacije u budućnosti.

Sa druge strane,dosta smušena igra domaće ekipe, videlo se da nemaju rešenje za raspoložene košarkaše Mege.

Partizan spreman za “Mega izazov”

Na početku druge deonice ništa se nije promenilo, gosti su nastavili sa odličnom igrom, povećavali prednost koja je u jednom trenutku iznosila plus 18 (29:47).

Košarkaški Partizana nisu imali rešenje, pre svega u skokovima, dominirali su Petrušev i Simonović.

Ipak, u poslednjih nekoliko minuta mnogo bolja igra crno-belih zaigrali su čvršće u odbrani, uspeli da smanje donekle minus i na poluvreme se otišlo rezultatom 50:40 za Megu.

U nastavku meča, Mega je uspela da zadrži dvocifrenu raziliku sve do 25.minuta, ipak sredinom treće četvrtine, crno-beli prave seriju od 7:0, i posle duže vremena uspeli su da spuste ispod deset koševa razlike (51:58).

Mega je odmah uzvratila, se serijom od 7:0, ali opet sledi novi udarac košarkaša Partizana i pred poslednju četvrtinu ulaze sa devet koševa minusa.

Počelo je: Prvi meč ove sezone u ABA je registrovan službenim rezultatom

Odlično su krenuli domaćini u poslednjih deset minuta. Pejdž je postigao dve trojke i meč je ušao u rezultatsku klackalicu.

Crno-beli prave seriju od 12:0 i u 34.minutu prelaze u vođstvo 68:65 trojkom Novice Veličković.

Najbolji pokazatelj da su gosti da su tek 34 minutu postigli prvi koš u poslednjoj četvrtini. Ipak,ušlo se u neizvesnu završnicu, igralo se koš za koš, ali Tomas je postigao odlučujuće poene za domaću ekipu i tako prekinuo niz od dva poraza u regionalnom takmičenju.

PARTIZAN: Mika, Mekintajer 22, Zagorac 4 , Pejdž 15 , Dangubić 2, Gordić 7, Jaramaz 5, Veličković 8 , Janković 3, Tomas 3, Trifunović, Mozli 10.
Mega: Mišković 2, Smit 8, Petrušev 23, Tepić 4,Kljajević, Momirov 6 Novak 10, Simonovićn 14, Jovičić, Cerovina 5, Langović 2, Kazalon 3.