aktuelno

Rusija ukida Jutjub!? Moskva optužila Nemačku da je započela "medijski rat"

30.09.2021

08:57

0

Ministarstvo spoljnih poslova Rusije saopštilo je da ukidanje programa RT u Nemačkoj predstavlja "medijsku agresiju bez presedana"

Rusija ukida Jutjub!? Moskva optužila Nemačku da je započela "medijski rat"
Copyright Profimedia

Rusija je zapretila da će blokirati Jutjub nakon što su sa te platforme ukinuta dva kanala televizije.


RT (Russia Today) na nemačkom jeziku, uz obrazloženje da "ne poštuju pravila izveštavanja o pandemiji kovida".

Ruski regulator Roskomnadzor je naveo da će blokirati Jutjub u Rusiji, ukoliko kanali RT na nemačkom jeziku ne budu vraćeni.

Jutjub je saopštio da je televiziju RT, zbog nepoštovanja pravila izveštavanja najpre kaznio sedmodnevnom zabranom emitovanja, a pošto je ona pokušala da je izbegne tako što je koristila kanal na kome emituje jedan svoj šou program, odlučeno je da se ukinu oba kanala.

Glavna urednica RT Margarita Simonjan zabranu emitovanja je nazvala "medijskim ratom koji je Nemačka proglasila Rusiji" i pozvala je ruske vlasti da odgovore tako što će nemačkim javnim servisima, kao što su ARD i ZDF, zabraniti da emituju program u Rusiji.

Ministarstvo spoljnih poslova Rusije saopštilo je da ukidanje programa RT u Nemačkoj predstavlja "medijsku agresiju bez presedana".

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: A. B.

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike