Drogirali, silovali i snimali svoje partnerke! Užas u Holandiji, uhapšena su četiri muškarca!
Hapšenja su sprovedena prošle nedelje, a policija je informaciju objavila tek sada zbog istrage koja je u toku
Holandska policija uhapsila je četvoricu muškaraca pod sumnjom da su drogirali i seksualno zlostavljali nekoliko žena, koje su navodno bile njihove partnerke.
Muškarci su osumnjičeni da su snimali zlostavljanja i delili snimke na internetu.
Hapšenja su sprovedena prošle nedelje, policija je informaciju objavila tek sada zbog istrage koja je u toku, prenosi Deutsche welle.
Tokom pretresa kuća osumnjičenih, policija je zaplenila računare, mobilne telefone i USB memorije, a pronađeni su i sedativi i oružje. Istražitelji sada pregledaju dokaze kako bi utvrdili tačan broj žrtava.
Osumnjičenici ssu uzrasta od 21 do 51 godine i dolaze iz različitih delova Holandija. U slučaj su umešana još četvorica muškaraca, a policija ne isključuje mogućnost daljnjih hapšenja.
- Informacije upućuju na to da je više žena u Holandiji možda bilo drogirano od strane nekoga iz njihovog bliskog okruženja - navela je policija i dodala:
- Nakon toga, nad žrtvama su izvršeni seksualni činovi dok su bile snimane.
- Ovo je slučaj s velikim posledicama - izjavila je Milou van der Kolk iz Tima za seksualne zločine roterdamske policije.
- Saznanje da vas je partner ili poznanik možda drogirao i možda čak silovao ili to pokušao, može vam u potpunosti preokrenuti život.
Novi fenomen
Slučaj je otkriven zahvaljujući dojavama policija iz susedne Nemačke i Ujedinjenog Kraljevstva, koje su otkrile privatne grupe na društvenim mrežama. U tim grupama navodni počinitelji raspravljali su o načinima drogiranja potencijalnih žrtava.
- U njima su se razmenjivale informacije o tome kako najbolje drogirati žene ili, bolje rečeno, vlastitu partnerku i zatim s njom imati odnos - rekao je Gerben Caboort iz Jedinice za posebne seksualne zločine roterdamske policije za holandski javni radio NOS, opisavši to kao "novi fenomen".
Slični slučajevi u Evropi
Ovaj slučaj pokazuje izrazite sličnosti s nekoliko drugih u Evropi. Ove godine je kineski student u Nemačkoj osuđen na više od 11 godina zatvora nakon što je proglašen krivim za drogiranje i silovanje svoje komšinice najmanje sedam puta između februara i decembra 2024. godine. I on je bio član grupe na društvenim mrežama gde su se delili snimci zločina i saveti o drogiranju žena.
Poznat je i slučaj Žizel Peliko iz Francuske, koju je njen tadašnji suprug godinama drogirao i silovao, pozivajući i desetine drugih muškaraca da mu se pridruže. Njen suprug Dominik Peliko osuđen je 2024. godine na 20 godina zatvora, a zatvorske kazne dobilo je i 50 drugih muškaraca.
Horor! Majka (15) držala bebu iznad balkona, pa pokušala da je zadavi
staka99 / Alamy / Profimedia
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari