Tramp smatra novi predlog Irana neprihvatljivim, a sada se oglasio ovaj čovek: Razgovaramo sa njima!
Kako je istakao, razmatraju se predlozi za okončanje rata
Specijalni američki izaslanik Stiv Vitkof izjavio je danas da Sjedinjene Američke Države razgovaraju sa Iranom dok razmatraju predloge za okončanje rata.
Vitkof je to rekao za CNN dok je sa američkim predsednikom Donaldom Trampom prisustvovao takmičenju u Trampovom golf-klubu u Doralu, u blizini Majamija na Floridi.
Vitkof je ključni pregovarač SAD sa Iranom.
Tramp je danas izjavio da je upoznat sa novim iranskim predlogom i da ga smatra neprihvatljivim.
Portparol iranskog ministarstva spoljnih poslova Esmail Bagei izjavio je danas da je Iran primio odgovor SAD na svoj predlog od 14 tačaka preko Pakistana i da ga trenutno razmatra.
Bagei je za iranske medije naveo da je Teheran u fazi analize američkog odgovora koji je dostavljen posredstvom Pakistana, navodi Al Džazira.
Politički rat u Poljskoj: Predsednik gura novi ustav, Tusk uzvraća oštrom porukom
Tanjug/Ida Marie Odgaard/Ritzau Scanpix via AP
On je istakao da je iranski plan od 14 tačaka isključivo u vezi sa okončanjem rata, kao i da u ovoj fazi ne postoje pregovori o iranskom nuklearnom programu između dve strane.
Izvori su naveli da iranski plan ima tri glavne faze, pri čemu bi u prvoj bio postepeno otvoren Ormuski moreuz i prestala američka pomorska blokada Irana, a Teheran bi preuzeo odgovornost da ukloni morske mine iz tog područja.
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari