aktuelno

Francuska policija uhapsila 675 demonstranata: Samo u Parizu zbog divljanja iza rešetaka završilo 280 osoba (VIDEO/FOTO)

11.09.2025

13:44

0

Autor: Vladimir Tanacković

Tokom noći su zabeleženi novi incidenti

Francuska policija uhapsila 675 demonstranata: Samo u Parizu zbog divljanja iza rešetaka završilo 280 osoba (VIDEO/FOTO)
Copyright Tanjug/AP Photo/Thibault Camus

Francuska je u sredu bila poprište masovnih protesta pod sloganom "Blokiraj sve", nakon čega je usledila jedna od najvećih policijskih akcija u poslednje vreme.

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je uhapšeno ukupno 675 ljudi, među kojima 280 u pariskom regionu.

Prema zvaničnim podacima, u pritvoru je ostalo 549 osoba, a samo u Parizu njih 164.

 

 

Šef pariske policije Loran Nunjez potvrdio je da su tokom noći zabeleženi novi incidenti, posebno na Trgu praznika.

- Najavljene blokade nisu uspele, uprkos brojnim pokušajima - izjavio je Nunjez, ističući da su sprečeni pokušaji zaustavljanja saobraćaja na obilaznicama i upad na Severnu železničku stanicu.

Policija je intervenisala i jutros, uklanjajući demonstrante kod univerziteta Sajens Po u Parizu. Nunjez je poručio da će snage reda i 18. septembra, kada je najavljen sledeći protest, nastaviti sa "sistemskom deblčokadom" ključnih lokacija.

 

 

Procenjuje se da je u akcijama širom zemlje učestvovalo oko 175.000 ljudi na više od 550 skupova. Demonstranti su blokirali saobraćajnice, palili kontejnere i u više navrata ulazili u sukobe sa policijom, izražavajući revolt prema predsedniku Emanuelu Makronu, političkom establišmentu i planiranim merama štednje.

Bonus video

 

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike