Haos u Alpima: Reka se izlila, pruga neprohodna, vozovi ne saobraćaju (VIDEO)
Kako je prenela agencija Ansa, Italiju su takođe pogodile jake oluje i obilne padavine
Železnički saobraćaj između Pariza i Milana prekinut je "na najmanje nekoliko dana" zbog jake oluje koja je pogodila dolinu Morijen u francuskim Alpima, saopštila je danas francuska železnica SNC.
Kako je objavljeno iz ove kompanije, snažno nevreme pogodilo je posebno područje Modan u Savoji, prenose italijanski mediji.
Printscreen X
Kako se navodi, zbog obilnih padavina neophodne su kompleksne sanacije i obezbeđivanje područja pogođenog nevremenom.
Za sada nije jasno da li su u nevremenu oštećene šine i koliko će tačno vremena biti potrebno za ponovno otvaranje ove železničke linije, navodi Meteoveb.
Kako je saopšteno iz prefekture Savoje, usled jakog nevremena došlo je do izlivanja reke Šarme što je izazvalo velike štete u oblasti Modan, u blizini granice sa Italijom.
Kako je prenela agencija Ansa, Italiju su takođe pogodile jake oluje i obilne padavine, a juče se jedan 50-godišnji muškarac utopio nakon što se izlila reka u mestu Bardonekja kod Torina.
U Italiji je istovremeno zabeležena i ekstremna temperatura proteklih dana, a od toplotnog udara juče je preminuo i jedan 47-godišnji građevinski radnik, podsetila je Ansa.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari