Vest koja je šokirala Nemačku: Najveći evropski proizvođač nameštaja zatvara fabriku, otpušta radnike!
Iz kompanije navode da očekuju da će ekonomska klima nastaviti da se pogoršava
Aktuelni globalni ekonomski izazovi doveli su do značajnog pada porudžbina u nekoliko nemačkih industrija.
Industrija nameštaja takođe ima velike probleme zbog čega mora da reaguje i Rauh Mobelverke sa sedištem u Frojdenbergu. Kompanija je potvrdila da će njihova fabrika u Mastershauzenu biće zatvorena najkasnije do kraja januara 2025. godine dok će više od 150 zaposlenih iz sedišta ostati bez posla.
Kompanija iz Baden Virtemberga podnela je nedavno i zahtev za bankrot.
- Svake nedelje konkurent, dobavljač ili trgovac na malo mora da podnese zahtev za bankrot. Nema znakova povećanja poslovanja, a izgleda da se to neće dogoditi u dogledno vreme - navode iz Rauha.
Iz kompanije navode da očekuju da će ekonomska klima nastaviti da se pogoršava.
- Proizvedene količine su sada pale ispod kritične vrednosti za industrijsku proizvodnju - objašnjavaju u kompaniji nemačkim medijima.
Mnogo truda je uloženo u kreiranje novih asortimana, koji su takođe naišli na pozitivne reakcije, međutim, to nije dovoljno za unapređenje poslovanja u fabrici.
Rauh Mobelverke je osnovan 1897. godine i prodaje nameštaj za spavaće sobe i ormara proizvedene isključivo u Nemačkoj. Kompanija ima 1.420 zaposlenih dok je prošle godine imala prodaju od 294 miliona evra.
Održavanje fabrike u Mastershauzenu više nije moguće.
- Proizvodnju i poslovanje u Mastershauzenu treba postepeno ugasiti, počevši što je pre moguće po završetku procesa usaglašavanja interesa, a najkasnije do 31. januara 2025. godine. To će postepeno eliminisati potrebu za zapošljavanjem za 164 radnika koji rade u Mastershauzenu - navodi se u saopštenju.
Najveći evropski proizvođač nameštaja za spavaće sobe i programa garderobe takođe mora da izvrši prilagođavanja u svom sedištu u Frojdenbergu na Majni.
Kompanija je takođe izvestila da u fabrici u Frojdenbergu postoji i višak zaposlenih zbog smanjenog obima porudžbina.
- Planiramo da smanjimo radnu snagu u dve faze do 30. juna 2025. godine. Trenutno se pretpostavlja da prirodni odliv može u velikoj meri da spreči otpuštanja - navodi kompanija i dodaje da bi moglo doći do smanjenja broja poslova u administraciji i proizvodnji.
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari