16:22 >> 16:24

0

Španski as se plasirao u finale Mastersa u Rimu

Copyright Tanjug/Fabrizio Corradetti/LaPresse via AP

Rafael Nadal je svoj deo posla odradio, na redu je Novak Đoković. Španski as je u polufinalu Mastersa u Rimu savladao Amerikanca Reilija Opelku (6:4, 6:4), napravivši tako odlučujući korak ka još jednom teniskom klasiku.

Posle dva maratonska meča, “kralj šljake” je do finala stigao posle sat i po vremena, napravivši po jedan brejk u oba seta. S druge strane, 47. teniser planete svoju šansu ispustio je u prvom setu, kada je pri rezultatu 2:2 propustio tri prilike da oduzme servis favorizovanom rivalu, kojem do kraja meča nije uspeo ozbiljnije da pripreti.

Podsetimo, Novak Đoković u polufinalu igra protiv Italijana Lorenca Sonega, i to pošto su obojica ranije tokom dana završili svoje četvrtfinalne okršaje sa Cicipapsom, odnosno Rubljovom.