18:38 >> 18:39

0

Srpski teniser eliminisao Šardija

Copyright Dušan Lajović, MN Press

Srpski teniser Dušan Lajović konačno je vezao dve pobede na jednom turniru. Trenutno 39. teniser sveta je u drugom kolu Serbia opena 2 savladao Francuza Žeremija Šardija (6:3, 6:4) i plasirao se u četvrtfinale, gde ga čeka Slovak Andrej Martin.

Duel Lajovića i Šardija trajao je 98 minuta, a znatno više uzbuđenja viđeno je u prvom setu, iako rezultat možda pokazuje drugačije.

U uvodnom delu meča teniseri su kombinovano napravili pet brejkova, a jedan više ostvario je Srbin, koji je set prelomio u osmom gemu, oduzevši servis rivalu za vođstvo od 5:3, koje je nekoliko trenutaka kasnije pretvorio u osvajanje seta, pošto je prethodno spasao brejk loptu.

U nastavku meča viđeno je samo jedno oduzimanje servisa, pri rezultatu 2:2, koje je Lajoviću omogućilo drugu pobedu bez izgubljenog seta na turniru u Beogradu.