Majstor: Novak u finalu Vimbldona, juri 20. grend slem titulu

10.07.2021

18:37 >> 05:59

0

Autor: Milan Nastić

Đoković stigao do sedmog finala u Londonu pobedom nad Denisom Šapovalovim sa 3:0

Copyright Profimedia.rs

Novak Đoković je u sedmom finalu Vimbldona. U jednom veoma čudnom meču, prvi reket sveta je savladao Denisa Šapovalova sa 3:0 (7:6, 7:5, 7:5), čime je srpski teniser zakazao najvažniji meč na turniru protiv Metea Beretinija koji je bio bolji od Huberta Hurkača rezultatom 3:1.

Inače, ovo je 30. finale u grend slemu i nema dileme da je još jednom pokazao da je jedan od najboljih svih vremena.

A, to će i postati, ako u nedelju posle 17. 00 časova osvoji 20.grend slem i tako stigne Federera i Nadala.

Novak je odigrao jedan taktički odličan meč, u kojem je pokazao kako treba da se igraju ovako važni mečevi.

Novak nije krenuo dobro meč, na startu je Šapovalov napravio brejk, ali to nije obeshrabrilo našeg igrača, koji je čekao svoj trenutak i dočekao i tek posle taj-brejka stigao do osvojenog prvog seta.

Posle toga činilo se da je sve bilo lakše, mada se Kanađanin nije predavao, igrao je na viskom nivou, ali preko puta mreže je imao najboljeg na svetu.

Ali Novak je još jednom pokazao zašto je dominantan u tenisu.

Na kraju svakog seta pravio je brejkove, što je psihički “ubilo” protivnika i na kraju zasluženo stigao do sedmog finala na Vimbldonu, trećeg zaredom.

7:5 – KRAJ!!!!! U jednom čudnom meču, Novak je u tri seta uspeo da pobedi Denisa Šapovalova i stigne do 7. finala Vimbldona.

6:5 – BREJK!!! Napkon je Novak pokazao svoje emocije na terenu. Najbolji na svetu servira za finale. Idemo Nole!!!!

5:5 – Novak lagano do izjednačenja, bez izgubljenog poena.

4:5 – Denis uspeva da osvoji i pet gem u trećem setu. Još se ne približava kraj.

4:4 – Đoković bez izgubljenog poena do novog izjednačenja

3:4 – Novak je imao dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Nastavlja se borba.

3:3 – Egal u trećem setu. Bez brejka, Novak lako osvojio svoj servis.

2:3 – Viđena je velika borba u petom setu, koja je pripala kanadskom teniseru.

2:2 – Đoković siguran na svom gemu. Sve je bliži finalu

1:2 – Imao je Novak šansu da napravi brejk, ali Šapovalov je uspeo da se odbrani.

1:1 – Dosta se mučio Novak na svom gemu, Denis je imao nekoliko brejk lopti, ali je uspeo da ih spasi srpski teniser.

0:1 – Treći set kreće osvajanjem gema Kanađanina.

KREĆE TREĆI SET

7:5 – Bez izgubljenog poena, Novak stiže do prednosti od dva seta. Sve je bliži finalu!

6:5 – BREJK!!! Sa dvostrukom servis greškom Novak pravi brejk kad je bilo najpotrebnije. Đoković servira za osvajanje drugog seta.

5:5 – Nastavlja se rezultatska klackalica. I dalje bez brejka!

4:5 – Kanađanin siguran na svom servisu, još jedan gem mu je potreban za osvajanje seta.

4:4 – Napokon Novak osvaja jedan lagan gem.

3:4 – Šapovalov mnogo lakše osvaja svoje gemove.

3:3 – Kakav gem. Mnogo uzbuđenja je bilo, Denis, imao ponovo dve brejk lopte, ali Novak se izvukao na samo njemu svojstven način.

2:3 – Odličan gem Denisa. Lako do osvojenog gema, zahvaljujući razornom servisu. Borba se nastavlja.

2:2 – Izvuče se Nole. Kanađanin je imao tri brejk lopte, ali Nole je uspeo da se izvuče i osvoji svoj gem.

1:2 – Denis siguran na svom servisu. Nastvalja se borba

1:1 – Bez brejka za sada. Novak siguran na svom servisu. Šapovalov ušao u raspravu sa sudijom zbog pogrešne odluke da traži “čelendž”.

0:1 – Pauza je prijala Šapovalovu odlaskom u svlačionicu, osvaja prvi gem u drugom setu.

KREĆE DRUGI SET

1:0 u setovima za Đokovića

7:4 – Kraj!!! Novak posle čudnog prvog seta, ipak stiže do prednosti….

TAJ – BREJK

6:6 – Osvajača prvog seta odlučuje taj-brejk!

6:5 – Sada je Novak na korak od osvajanja prvog seta. Potreban mu je još jedan gem. Servira Denis.

5:5 – BREJK!!! Kakav lud gem. Novak osvaja gem na servis Šapovalova i tako se vraća u borbu za osvajanje prvog seta.

4:5 – Definitivno se Novak muči, teško osvaja poene, ali ipak je osvojio gem. Još jedna šansa za srpskog igrača da ostane u igri. Šapovalov servira za prvi set.

3:5 – Denis na korak od prvog seta. Za to mu je potreban jos jedan gem.

3:4 – Novak se ne pradaje, osvaja svoj servis i ostaje u igri da napravi brejk i tako ponovo uđe u rezultatski egal.

2:4 – Odlično igra Šapovalov, Novak nema rešenje za njegovu igru u prvom setu.

2:3 – Đoković prekida mini seriju Denisa. Vraća se u igru i osvaja drugi gem u meču.

1:3 – Bez većih problema Kanađanin je odbranio svoj gem, dosta je sigurniji od Novaka. Sa mnogo motiva je ušao u ovaj duel.

1:2 – BREJKU!!! ŠOK. Iznenađenje, Šapovalov oduzima Novaku svoj servis i već na početku ima gem prednosti u odnosu na srpskog igrača.

1:1 – Kanađanin uzvraća udarac. Bez brejka na početku meča. Šapovalov osvaja gem na svoj servis.

1:0 – Šampionski na startu. Novak bez većih problema do prvog gema, i time pokazao da želi još jedno finale Vimbldona.