Šteta, baš šteta: Kecmanović poklekao nakon drame - Srbin je imao sve u svojim rukama, ali...

14:08

0

Nije imao sreće

Miomir Kecmanović - Copyright Tanjug/AP

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u osminu finala mastersa u Rimu, pošto je danas u trećem kolu poražen od Brazilca Tijaga Monteira 6:2, 4:6, 7:6 (8:6). Meč je trajao dva sata i 38 minuta.

Kecmanović je u prvom gemu prvog seta imao tri brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Brazilac je poveo 1:0, a zatim se igrao gem za gem do rezultata 2:2. Monteiro je potom osvojio četiri uzastopna gema, a prvi set je dobio rezultatom 6:2.

Srpski teniser je već na startu drugog seta napravio brejk. Kecmanović je održavao prednost od dva gema do kraja ovog dela meča i drugi set je rešio u svoju korist rezultatom 6:4.

U trećem setu igralo se gem za gem, a pobednik ovog dela meča odlučen je u taj-brejku.

Kecmanović je u taj-brejku pri vođstvu od 6:5 imao meč loptu. Međutim, Brazilac je potom osvojio tri uzastopna poena i izborio je plasman u narednu fazu takmičenja.

Monteiro će u osmini finala igrati sa pobednikom meča između Amerikanca Bena Šeltona i Žižen Žanga iz Kine.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 7.877.020 evra.