Alkaraz nastavlja odbranu Indijan Velsa! Španac dominirao u osmini finala! Drugi reket planete plasirao se među najboljih osam

13.03.2024

00:44

0

Drugi reket planete plasirao se među najboljih osam tenisera na Mastersu u kalifornijskoj pustinji

Karlos Alkaraz - Copyright Profmedia

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu, pošto je pobedio Mađara Fabijana Marošana 6:3, 6:3. Meč je trajao jedan sat i 16 minuta.

Ovo je bio drugi međusobni duel španskog i mađarskog tenisera, a prvi trijumf Alkaraza, koji je prvi set rešio u svoju koristi pošto je pri rezultatu 3:3 osvojio tri uzastopna gema.

Alkaraz je šestom gemu drugog seta pri vođstvu od 3:2 napravio brejk i poveo 4:2. Španski teniser je potom na svoj servis stigao do 5:2 i potom rutinski duel priveo kraju.

Drugi teniser sveta će u četvrtfinalu Indijan Velsa igrati sa pobednikom meča između Nemca Aleksandra Zvereva i Australijanca Aleksa de Minora.

Španac brani titulu na Mastersu u Indijan Velsu, pošto je prošle godine u finalu pobedio Danila Medvedeva 6:3, 6:2.

Izvor: Tanjug