Australijan open, 15. dan: Siner osvojio trofej iako je Medvedev vodio sa 2:0! Nole je dobio naslednika u Melburnu!

28.01.2024

17:19

0

Autor: G. F.

Stavljamo tačku na prvi grend slem u 2024. godini

Janik Siner i Danil Medvedev - Copyright Tanjug/AP Photo/Andy Wong

Znamo da je Arina Sabalenka odbranila titulu u Australijan openu, znamo i da Novak Đoković nije uspeo u tome.

Danas zatvaramo prvi grend slem u 2024. godini finalnom borbom u muškoj konkurenciji.

17.18 - Pročitajte i šta je rekao Siner posle titule.

13.31 - Gotovo je! Janik Siner je šampion Australijan opena!

12.53 - Imamo dramu u Melburnu. Potpuno isto kao u prethodnom setu, Siner pravi brejk u 10. gemu. 2:2 u setovima!

11.58 - Pravo niotkuda Janik Siner pravi brejk u poslednjem gemu trećeg seta i ostaje u igri. Sada gubi sa 2:1 u setovima.

11.13 - Danil Medvedev je na set do osvajanja prvog grend slema u sezoni. Dobio je dva seta sa po 6:3.

11.01 - Još jednom Rus uzima servis Italijanu i bukvalno ga čisti sa terena. Siner uspeva da uzvrati, ali je i dalje u velikom problemu.

10.50 - Novi brejk Medvedeva, gazi i u drugom setu! Na svoj servis nije izgubio poen u drugom setu i vodi 4:1!

10.24 - Uz dva brejka Danil Medvedev osvaja prvi set u finalu Australijan opena!

09.59 - Medvedev je prvi stigao do brejka, vodi sa 2:1.

09.47 - Počeo je finalni meč! Da vidimo ko će naslediti Novaka Đokovića na tronu!

09.15 - Medvedev želi svoj drugi grend slem trofej u karijeri, dok bi Siner da prvi put u životu oseti tu slast.

08.22 - Nema danas nekog izrazitod favorita, a jedna od stvari koja bi mogla da donese prevagu je broj sati provedenih na terenu na putu ka finalu. Tu je Italijan u velikoj prednosti pošto je igrao 14 sati i 44 minuta, dok je Rus svoje bitke vodio 20 sati i 33 minuta. Međudobni dueli, s druge strane favorizuju Medvedeva koji vodi sa 6:3 u pobedama protiv Sinera. Treba naglasiti da je Italijan u seriji od tri uastopna trijumfa nakon šest vezanih poraza.

08.15 - Na nešto više od sat vremena do početka duela Danila Medvedeva i Janika Sinera, a organizatori podsećaju da je to prvi put od 2005. godine da u finalu nije jedan od velike trojke Đoković, Nadal, Federer. Tada su se za tron borili Marat Safin i Lejton Hjuit, a trofej je poneo ruski teniser.

08.00 - Nole još jednom pokazao koliko je veliki šmeker i oduševio svet.

07.27 - Eliz Mertens iz Belgije i Su Vej Sje iz Južne Koreje osvojile su titulu u ženskom dublu u Melburnu. Nove šampionke Australijan opena do trofeja su stgile pobedom nad Letonkom Jelenom Ostapenko i Ukrajinkom Ljudmilo Kičenok sa 6:1, 7:5 posle 93 minuta igre.