Olga i Novak slomili Kineze neposredno pred Novu godinu, još pobeda do četvrtfinala

Autor: D. P.

Vrlo napet meč, ali srpski tim je uspeo da slavi

Olga i Novak u Pertu - Copyright Tanjug/AP Photo/Trevor Collens

Olga Danilović i Novak Đoković pobedili su posle supertajbrejka kineski tim, odnosno Džidžen Džanga i Ćinven Dženg.

Srbija treba da pobedi Češku da čeka plasman u četvrtfinale Junajted kupa. Meč je završen osam minuta pre Nove godine u Pertu.

Srbija je pobedila prvi set 6:4, drugi Kina 6:1, a u supertajbrejku bilo je 10:6 za Olgu i Novaka.

Srbija 2. januara igra protiv Češke, koja je prethodno poražena od Kine 3:0. Meč će se igrati u popodnevnom vremenskom terminu po lokalnom, što znači da će početi u 3 sata posle ponoći po srednjoevropskom vremenu.

U pojedinačnom delu takmičenja, Olga Danilović će se nadmetati sa Marketom Vondroušovom, pobednicom Vimbldona. Nakon toga, sledi meč Novaka Đokovića protiv Jiržija Lehečke, trenutno 31. igrača sveta.

Posle meča, Olga Danilović je priznala da je ispunila svoju najveću želju, a to je da zaigra sa Đokovićem. Novak je zamolio publiku da zajedno dočekaju Novu godinu.

Srpski teniski par Olga Danilović i Novak Đoković, posle početnog rezultata 3:3, napravili su brejk u sedmom gemu i sa 6:4 osvojili prvi set.

Kineski igrači su potom pokazali bolju igru i izjednačili u setovima. Na početku drugog seta napravili su brejk, a zatim su to ponovili u četvrtom gemu, čime su postigli rezultat 5:0. Tim Srbije je osvojio naredni servis gem, ali su Kinezi održali svoju prednost i završili set sa 6:1.

U super taj-brejku, Olga i Novak su brzo stigli do pet meč lopti, a treću su iskoristili za pobedu sa 10:6.

Za prolazak u "nokaut" fazu takmičenja, timu Srbije je neophodna pobeda nad Češkom 2. januara.

6:10 - Pobeda!

6:9 - Pa ni od druge. Ne daju se Kinezi! Sad Olga servira...

5:9 - Ništa od prve!

4:9 - Pet meč lopti za Srbiju!

4:8 - Blizu smo!

3:7 - Idemoooo! Kinezi sada greše skoro isto kao Srbi u drugom setu.

3:6 - Bravo, bre!

3:5 - Srbija je prva došla na pola puta. Igra se do 10!

2:3 - Napali su Olgu i prevarili se! Vodi Srbija!

2:2 - Nerešeno!

2:1 - Kina opet vodi!

1:1 - Odlično Olga igra na mreži.

1:0 - Kinezi nastavljaju tamo gde su stali.

Kina dobija drugi set 6:1

6:1 - Bez iznenađenja, Kinezi osvajaju drugi set. Gledaćemo supertajbrejk. Dosta slabo je Srbija odigrala ovaj drugi set.

5:1 - Osvajamo gem! Važno je i mentalno da ne budu "krompirići".

5:0 - Došli smo do 40:40, ali Džang je odservirao as i Kina je na pragu da dobije drugi set.

4:0 - Neviđena drama u ovom gemu, mnogo razmena, svi su zamenjivali mesta, ali na kraju Kina pravi brejk.

3:0 - Greši sada naš dubl, a Kinezi to koriste i vode 3:0.

2:0 - Kineski par je napadao Olgu i uspeo je, vode Kinezi 2:0 u drugom setu.

1:0 - Dobro je počeo i drugi set, ali su Kinezi preokrenuli.

Srbija dobija prvi set 6:4

4:6 - Prvi set posle velike borbe pripada našem dublu!

4:5 - Ne predaju se Kinezi.

3:5 - Potvrđen brejk!

3:4 - Prvi brejk na meču, naši vode!