Novak poražen u teniskom spektaklu! Alkaraz se vratio i revanširao Đokoviću! (FOTO/VIDEO)

19:27

0

Već u narednim danima, najbolji svetski teniser ide u Australiju

Copyright Printscreen/Youtube/Riyadh Season

Za kraj godine odigrana je teniska poslastica i egzibicija. U Rijadu su snage odmerili Novak Đoković i Karlos Alkaraz. Duel prvo i drugoplasiranog na ATP listi odigran je na stadionu koji prima 26.000 navijača i nažalost pripao je Špancu. Posle sat i 52 minuta igre rezultat je bio 2:1 (4:6, 6:4, 6:4) za Alkaraza.

Đoković će posle današnjeg meča Rijada otputovati u Australiju gde će učestvovati na Junajted kupu, a posle nastaviti da se priprema za Australijan open. Inače, može da se kaže da se Alkaraz "revanširao" Đokoviću za prethodna dva poraza, u takmičarskim mečevima, u Sinsinatiju i na Završnom mastersu u Torinu.

Bio je to veoma zanimljiv meč, a obojica su bila u dobrom raspoloženju, što se videlo u nekoliko situacija na terenu. Bilo je osmeha, dobrih poteza... A publika je uživala.

A sada, malo o meču.

Alkaraz je odmah na početku meča napravio brejk, ali je Đoković uzvratio za 2:2, a potom na 5:4 bez izgubljenog poena oduzeo servis Špancu i poveo 1:0. Start drugog seta bio je identičan kao i početak prvog, Alkaraz je "brejknuo" Đokovića, a potom sve do kraja sačuvao prednost i izjednačio u setovima.

Na početku trećeg seta Đoković nije dozvolio brejk, ali je Španac uspeo u trećem gemu i napravio prednost. Ipak, srpski teniser je uzvratio u šestom gemu (3:3) i to iskoristivši petu brejk loptu. Onda su oba tenisera osvojili po jedan servis, da bi Alkaraz novim brejkom poveo 5:4 i na kraju na svoj servis stigao do pobede.

U nedelju, Đokovića očekuje meč sa Kinezom Žiženom Džangom.

Blog uživo

Treći set

4:6 - Vodi Alkaraz sa 15:0, kao i sa 30:0. Ima i meč poen! I kraj meča u Rijadu.

4:5 - Posle Đokovićevih 15:0, sledi 15:15. Nastavlja se borba, 30:30. Ubrzo i brejk šansa za Alkaraza. Ali sledi i izjednačenje. Kao i nova brejk šansa.

Izlazak Novaka na mrežu, ali nažalost aut. Brejk Alkaraza,

4:4 - Đoković lopticu šalje u aut i to rešava ovaj gem.

4:3 - Đoković na servisu, ali Alkaraz ima prednost od 30:0. Posle dve greške Španca, sledi i izjednačenje od 30:30.

Aut Alkaraza i sada Novak ima prednost u gemovima u trećem setu.

3:3 - Đoković šalje lopticu u aut i Alkaraz vodi sa 30:0. Ali "uzvraća" Španac i sada je 30:15. Ne da se najbolji na svetu, smanjuje prednost i dolazi do izjednačenja. Ima čak i brejk šansu, njih četiri.

Ubedljivo najnapetiji gem i Novak vraća brejk i sada krećemo od nule.

2:3 - Đoković vodi sa 30:15 i kraći prekid. Potez devojčice koja skuplja lopte nasmejao igrače, ali i celu dvoranu. Đoković ima prednost od 40:15, ali uspeva da izjednači Alkaraz.

Nova brejk šansa za Španca, ali srećom je ne koristi. Izjednačenje, pa prednost Đokovića i onda smanjene prednosto Alkaraza.

1:3 - As Alkaraza za 30:0. Smanjuje Đoković, a zatim i stiže do 30:30. Onda dva uspešna izlaska na mrežu Španca i potvrda brejka.

1:2 - Brejk šansa za Alkaraza. Prve dve na koristi. Ali treću da.

1:1 - Posle 30:0 za Alkaraza, Đoković pravi novu "egzibiciju". Glavom udara lopticu, publika opet aplaudira.

As za kraj ovog gema.

1:0 - Kakva paralela Alkaraza, za 15:15. Aplaudira publika, kao i Đoković. Dobija Srbin prvi gem.

Odzvanja "Nole, Nole..."

Drugi set

4:6 - Vodi Španac sa 15:0, ali onda na mreži pravi grešku. Ne uspeva da prebaci preko i 15:15. Ubrzo dolazi i do set lopte. As za izjednačenje.

4:5 - Đoković servira za ostanak u setu. Vodi i sa 15 i sa 30:0. Ne da se Novak. Sada Alkaraz servira za izjednačenje u setovima.

3:5 - Lob Đokovića nije uspeo, pa Španac vodi sa 30:15. Alkaraz šalje lopticu u aut, pa je rezultat 40:30 za Alkaraza.

3:4 - Srbin vodi sa 40:0, Španac se vraća, vezuje dva poena, ali to nije dovoljno. Smanjuje Novak prednost na 3:4.

2:4 - Đoković vodi sa 15:0, ali onda sledi serija Alkaraza za 4:2 u gemovima. Ali na Novakovom licu nema nervoze, već osmeh. Da je takmičarski meč verovatno ne bi bilo tako.

2:3 - Na isti način uzvraća Đoković. Nema izgubljenog poena.

1:3 - Vodi Alkaraz sa 40:0. I bez izgubljenog poena dolazi do 3:1.

1:2 - Uspeva Alkaraz da stigne do 40:40, a zatim i do nove brejk šanse. Ali se vraća Novak, izjednačenjem, a onda stiže i do prednosti.

Ubrzo i do prvog gema u drugom setu.

0:2 - Alkaraz na servisu, ali Đoković posle 0:30 stiže do 30:30. Ipak potvrda brejka. Kao i u prvom setu. pošto je "scenario" bio isti.

0:1 - Novak na servisu. Opet pravi Španac rani brejk.

Printscreen/X

Prvi set - 6:4

Ovaj deo meča trajao 31 minut

6:4 - Alkaraz pogađa mrežu, za Đokovićevih 15:0. Prilika za brejk i prvi set. Osvaja bez izgubljenog poena.

5:4 - Španac šalje loptici u aut i 30:0 za Srbina. Dupla servis greška i sada je 30:15.

4:4 - Alkaraz na servisu. Španac as udarcem stiže do 40:15, a onda i do izjednačenja u gemovima.

4:3 - Sada je loše krenulo po Novaka. Posle 30:0 i brejk šansa za Karlosa. Ne koristi prvu, kao ni drugu. Kao ni treću. I izjednačenje, dobro je. Vratio se Srbin sa "ivice ponora". Ubrzo i prednost.

Izlazak na mrežu uspešan. Opet je u prednosti najbolji igrač sveta.

3:3 - Greši Đoković, ali nema veze, ima prednost od 30:15. Ipak izjednačenje, a Novak uz osmeh "prihvata" poen protivnika. Jasno je da uživa u ovom duelu. Ubrzo i greši, šalje lopticu u aut, pa je 3:3 u gemovima.

3:2 - Furiozni Đoković. Bez izgubljenog poena dolazi do prednosti od 3:2 u gemovima.

2:2 - Na servis Alkaraza, osvaja Đoković dva poena, ali smanjuje Španac na 30:15. Đoković ipak dolazi do brejk šanse.

I koristi je.

1:2 - Dobro Đoković otvara treći gem. Ima prednost od 40:0. Bez izgubljenog poena, do svog prvog gema u Rijadu.

0:2 - Alkaraz vodi sa 30:0. Đoković tera rivala da pošalje lopticu u aut. Smanjuje Đoković na 30:15, a onda uspeva da stigne i do 30:30.

Brejk šansa, ali ne dozvoljava Alkaraz. Španac ubrzo dolazi i do prednosti. Ali ponovo šalje lopticu u aut, za novo izjednačenje.

Ponovo Novak ima priliku za brejk. Ali smeč Alkaraza, za novo izjednačenje. Ubrzo Novak pogađa mrežu i potvrda brejka.

0:1 - Novak počinje asom, za 15:0, ali izjednačenje odmah. Španac ubrzo ima i brejk loptu. Koristi je.

17.32 - Meč počinje, Novak je na servisu.

17.24 - Zatim predstavljaju i Novaka, uz podsećanje šta je sve osvojio, kao i da je prvi na ATP listi. Srbin u plavo zelenoj opremi.

Printscreen/X/Dogukandilber

17.18 - Uz vatromet i vizuelne efekte igrači izlaze na teren. Prvo izlazi Karlos Alkaraz. Igraće u belom šortsu i zelenoj majici.

Printscreen/X/DAZN

17.16 - Intonira se himna Saudijske Arabije.

17.00 - Đoković će posle današnjeg meča Rijada otputovati u Australiju gde će učestvovati na Junajted kupu, a posle nastaviti da se priprema za Australijan open.

15.36 - Srbin i Španac su do sada odigrali pet mečeva i Đoković vodi sa 3:2. Slavio je u poslednja dva, na Mastersu u Sinsinatiju i na Završnom mastersu u sezoni.

Prvo se pojavila informacija da je početak zakazan za 16 časova, ali će duel ipak početi u 17.05.