Miša demonstrirao silu, pa potpuno stao! Poraz Kecmanovića na startu US opena!

0

Autor: G. F.

Srpski teniser ubedljivo osvojio prvi set, ali je to bilo sve što je uradio

Miomir Kecmanović - Copyright tanjug/Peter Schneider/Keystone via AP

Nakon pobede Lasla Đerea u 1. kolu US opena i vrhunske partije Novaka Đokovića, Miomir Kecmanović nije uspeo da kompletira dobro otvaranje turnira u Njujorku za srpski tenis.

Miša je u neobičnom meču, posle tri sata i 14 minuta borbe, poražen od Peruanca Huana Pabla Variljasa sa 3:1 (1:6, 7:5, 7:5, 6:4).

Počeo je naš teniser briljantno, demonstrirao silu u prvom setu i veoma lako i brzo ga rešio u svoju korist.

Ali je onda sve krenulo nizbrdo. Izgubio je svoj servis u 3. i 5. gemu, bio na ivici ponora, ali se sa dva brejka vratio i izjednačio na 5:5. Nažalost odmah je prosuo sve izboreno, ponovo izgbuio gem na svoj servis i set je otišao u nepovrat.

Kada je poveo sa 3:0 u trećem setu pomisli smo da stvari dolaze na svoje mesto, ali je ponovo usledio pad i Peruanac je poveo sa 2:1.

Rani brejk Variljasa na startu četvrtog seta odredio je rasplet celog meča. Sve dok kraja Kecmanović nije uspeo da se vrati u rezultatski egal, pa je US open završio već u 1. kolu.