Novak sa druge planete: Đoković počistio Milera na startu US opena!

06:40

0

Nole bez većih problema savladao Francuza sa 3:0

Novak Đoković - Copyright Tanjug/AP Photo/Frank Franklin II

Novak Đoković je odlično krenuo na US openu, jer je u prvom kolu počistio Aleksandra Milera sa 3:0 (6:0, 6:2, 6:3).

Nije moglo bolje za Noleta, jer je veoma brzo završio meč sa Francuzom i zakazao duel u drugom kolu protiv Bernabea Zapate Miraljesa, sa kojim do sada nikad nije igrao.

Što se tiče meča sa Francuzom, nije moglo bolje, za sat vremena i 24 minuta je završio svoj duel, i tako sebi dao više vremena za odmor pred nastavak ovog grend slema.

Posebno je Nole odigrao prvi set, gde je totalno razbio Francuza, ne dozvolivši mu da osvoji gem.

Već tada je dao do znanja protivniku da ne želi previše da se zadržava na Artur Ešu.

Slična situacija se događala i u drugom, i taj set je veoma ekspresno završio u svoju korist.

Ipak, u trećem, Francuz je pružio najjači otpor, ali Novak je napravio brejk u osmom gemu i tako se slobodno može reći lagano priveo meč u svoju korist.

Blog uživo:

6:3 - Kraj, Novak u drugom kolu US opena.

5:3 - Novak je potvrdio brejk i samo ga jedan brejk vodi do drugog kola US opena.

4:3 - Kad je bilo najvažnije, Đoković pravi brejk i sve je bliži plasmanu u drugo kolo US opena. Od toga ga deli jos samo dva gema.

3:3 - Nole, istao tako siguran na svom gemu, i nema dileme da je dosta zanimljivo u trećem setu.

2:3 - Miler u trećem setu nije izgubio poen na svom gemu. Definitivno je uašo u igru, dok Nole sa druge strane nema rešenje za njegov servis.

2:2 - Mučio se Nole u ovom gemu, ali najvažnije je da je stigao do izjednačenja. Vreme je za brejk.

1:2 - Odlično servira Miler, i lako osvaja i drugi gem u trećem setu. Definitivno je opustio ruku Francuz.

1:1 - Nole bez većih problema osvaja svoj gem. Čini se da se Francuz opustio i igra mnoho bolje nego što je to bio slučaj u prva dva seta.

0:1 - Prvi put na meču Miler vodi, osvaja svoj servis na početku trećeg seta.

Kreće treći set:

6:2 - Furiozni Đoković osvaja i drugi set. Igra fantastičan meč, iako je tek prvo kolo. set ga deli od plasmana u drugo kolo.

5:2 - Nole odmah vraća brejk, i tako je stigao na korak od drugog seta. Za to mu je potrebno da bude siguran na svom servisu.

4:2 - I to se dogodilo. Miler stiže do prvog brejka. Ali, Nole i dalje ima prednost jednog gema.

4:1 - Kakva je mašina Đoković, veoma blizu je osvajanja i drugog seta, od tog cilja ga deli samo dva gema.

3:1 - Sjajan meč za sada igra Đoković. Kao da želi što pre da završi duel i tako ima što više odmora za naredni okršaj.

2:1 - Delirijum na tribinama. Miler osvojio prvi gem na meču, čak se i on sam radovao kao malo dete.

2:0 - Srbin bez većih problema potvrđuje brejk. Francuz i dalje čeka da osvoji prvi gem na meču.

1:0 - Nole nastavlja kao u prvom setu. Već u prvom gemu pravi brejk, Francuz ne zna šta ga snašlo.

Kreće drugi set:

6:0 - Impresivan prvi set Đokovića. bukvalno je razbio Milera, ne dozvolivši mu da osvoji gem. Samo tako majstore. Za 23 minuta je osvojio prvi set Novak.

5:0 - Još jedan gem ga deli do osvajanja prvog seta. Nole totalno kontroliše prvi set.

4:0 - Odličan start Đokovića, već ima predsnot od četiri gema. Sve ide po planu.

Kakva čast, Đokovića sa tribina prati Barak Obama i njegova supruga Mišel.

3:0 - Kakva dominacija Đokovića. Napravio je još jedan brejk i već ima ubedljivu prednost na početku meča.

2:0 - Ma, tako je Nole sa nulom potvrđuje brejk. Već na startu Đoković je pokazao ko je gazda na terenu.

1:0 - Gde ćeš lepši početak. Đoković već na startu pravi brejk, i dolazi do prednosti. Samo tako nastavi Novače.