Ništa od finala za Olgu! Uprkos sjajnim partijama, rivalka je danas bila ubedljiva

24.06.2023

18:23

0

Autor: P.K.

Ipak, ima razloga za ohrabrenje kako igra na travi

Olga Danilović - Copyright Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Srpska teniserka Olga Danilović posle sjajnog nastupa na Rolan Garosu nije uspela da se izbori za mesto u finalu turnira u Gaibi u Italiji.

Ona je pretrpela ubedljiv poraz od Nemice Tatjane Marije, trenutno 66. teniserke na WTA listi, u dva seta, 6:1 i 6:3.

Meč je trajao 65 minuta, a tokom čitavog duela nemačka teniserka je bila dominantna.

Iako se trudila, Danilovićeva nije bila u mogućnosti da pruži snažniji otpor do 5:1 u drugom setu. Tada je počela da igra bolje, napravila brejk, osvojila dva gema zaredom, ali je za preokret već bilo prekasno.

Pre ovog meča, Danilovićeva nije izgubila nijedan set u tri meča na ovom turniru na travi.

I pored današnjeg poraza, Olga Danilović će u ponedeljak na najnovijoj WTA listi ostvariti svoj najviši plasman do sada u karijeri. Predviđa se da će se sa trenutne 101. pozicije popeti na 93. mesto.