Na terenu bio samo 67 minuta! Za Lajovića je Masters u Rimu već završen!

11.05.2023

17:40

0

Na turniru učestvuje još nekoliko naših tenisera, između ostalih i branilac titule Novak Đoković

Dušan Lajović - Copyright MN Press

Dušan Lajović je na Mastersu u Rimu proveo samo 67 minuta. Od srpskog tenisera u prvom kolu turnira serije 1.000 bolji je bio Portugalac Nunjo Boržes, a rezultat je bio 2:0 (6:4, 6:1).

Lajović je 46. teniser sveta, dok je Boržes 88. na ATP listi.

Portugalac je poveo 2:0 na startu prvog seta, ali je Lajović uspeo da napravi preokret i povede 3:2. Međutim, Boržes je serijom od 4:1 dobio prvi set rezultatom 6:4. Portugalski teniser je briljirao u drugom setu, a Lajoviću je prepustio samo jedan gem.

Boržes će u drugom kolu igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa, koji je bio slobodan na startu takmičenja.

Na terenu će sutra biti Novak Đoković, Miomir Kecmanović i Laslo Đere.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 7.705.780 evra, a titulu brani upravo Đoković.