To, Srbine! Kecmanović u četvrtfinalu Adelejda posle velikog preokreta u duelu sa domaćinom!

11.01.2023

10:01

0

Naš teniser bio blizu poraza, ali je pronašao put do pobede

Kecmanović - Copyright Tanjug/AP

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira Adelejd 2, pošto je danas u osmini finala pobedio Australijanca Džejsona Kublera 5:7, 7:6 (7:1), 6:4.

Meč je trajao dva sata i 34 minuta. Kecmanović je u prvom setu napravio brejk u trećem gemu, ali je Kubler odmah uzvratio ribrejkom. Srpski teniser je novi brejk napravio u sedmom gemu, a onda je na svoj servis poveo 5:3. Međutim, Australijanac je osvojio četiri uzastopna gema i prvi set je dobio rezultatom 7:5.

Velika borba viđena je u drugom setu. Kecmanović je propustio tri brejk lopte u trećem i petom gemu, a pobednik ovog dela meča odlučen je tek u taj-brejku, koji je pripao Kecmanoviću rezultatom 7:1.

U trećem setu igralo se gem za gem. Srpski teniser je na svoj servis poveo 5:4, a onda je napravio brejk i zasluženo je posle velike borbe stigao do pobede.

Kecmanović će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča između Rusa Andreja Rubljova i Australijanca Tanasija Kokinakisa.

Izvor: Tanjug