Zna se Novakov protivnik na početku odbrane trona! Amerikanac je, 10 godina mlađi i do sada još nisu igrali!

31.10.2022

17:20

0

Rival našeg igrača je na 34. mestu na ATP listi

profimedia-0707134999 - Copyright Profimedia

Novak Đoković je u prvom kolu Mastersa u Parizu bio slobodan, a u drugom će igrati protiv Maksima Kresija. Amerikanac je u uvodnoj rundi bio bolji od Argentinca Dijega Švarcmana, rezultatom 2:0 (6:3, 6:3). Meč je trajao 80 minuta.

Kresi je osvojio prvi set posle brejka u osmom gemu. U drugom setu Amerikanac je igrao još bolje i posle brejka u prvom i petom gemu došao do prednosti od 5:1.

Švarcman je pokušao da se vrati u meč sa brejkom u osmom gemu, ali to nije bilo dovoljno za preokret, pošto je izgubio svoj sledeći servis gem. Kresi je trenutno 34. na ATP listi, a Đoković sedmi. Do sada se nisu sastajali, a najbolji srpski teniser je deset godina stariji.

Ranije danas Miomir Kecmanović je izgubio od Kamerona Norija 2:0 u setovima i tako završio svoje učešće na Mastersu u Parizu.

Masters u Parizu igra se za nagradni fond od 6.008.725 evra, a tituklu brani upravo Đoković.