Kakav uspeh Krunićeve: Najbolji rezultat na US openu još od 2014. godine!

12:17

0

Srpska teniserka bila bolja od Jeline Avanesijan sa 2:0

Aleksandra Krunić - Copyright MN Press

Najbolja srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo glavnog žreba US opena pošto je savladala Ruskinju Jelinu Avanesijan sa 2:0 (6:4, 6:4) za nešto više od 83. minuta.

U narednom kolu protivnica našoj igračici biće nekadašnja osvajačica Rolan Garosa, a sada 23. na WTA listi  Barbora Krejčikova iz Češke.

Plasmanom u narednu rundu, Krunićeva je ostvarila najbolji rezultat na US openu od 2014. godine, kada je dogurala do četvrtog kola.

Što se tiče samog meča, u prvom setu Krunićeva je povela sa 3:0 napravivši dva brejka.

U šestom i sedmom gemu viđena je razmena brejkova, ali je Srpkinja zadržala prednost i čak dopustila rivalki da napravi još jedan brejk (osmi gem), ne ugrozivši ishod seta.

Drugi set je takođe doneo borbu, iako je Aleksandra opet prva oduzela servis protinvici na samom startu. Vraćala je dvaput prednost brejka Avanesijan, ali ključno oduzimanje servisa Krunićeva kompletira u devetom gemu, posle čega na svoj servis koristi prvu meč-loptu za pobedu.