02.06.2021

15:06 >> 16:43

0

Filip Krajinović posle velike borbe poražen od Iznera

Posle Dušana Lajovića, koji je Roalan Garos završio u prvom kolu, na Otvorenom prvenstvu Francuske ove godine više nećemo gledati Miomira Kecmanovića i Filipa Krajinovića, kojeg je iz daljeg takmičenja eliminisao Amerikanac Džon Izner 7:6 (8:6), 6:1 7:6 (7:5).

Krajinović se u prvom i trećem setu odlično držao protiv 34. tenisera sveta. Izner je, kao što se i očekivalo, bio dominantan prilikom svojih servisa, a srpski teniser je svoju priliku propustio u taj-brejku prvog seta, kada je ispustio vođstvo od 5:3 i propustio jednu set loptu pri rezultatu 6:5.

Drugi set trajao samo 31 minut. Amrikanac je brzo napravio dva brejka, poveo 4:0 i potom bez mnogo drame došao nadomak plasmana u treće kolo drugog grend slema u sezoni.

Odlučujući deo igre protekao je skoro identično kao i uvodni, s tim što je Krajinović u 10. gemu spasao dve brejk i set lopte i došao do taj-brejka u kojem je Izneru bio dovoljan jedan mini brejk za prvu pobedu protiv Srbina u njihovom drugom međusobnom meču.

Iznera u trećem kolu očekuje ga duel sa pobednikom meča između Grka Stefanosa Cicipasa i Španca Pedra Martineza.